Test reproduktorů JBL Boombox 2 bluetooth

Reproduktor JBL Boombox 2 je dokonalým společníkem pro venkovní párty.

Funkce:

Frekvenční rozsah: 50Hz – 20kHz, vybaven 2 10,6cm středními / subwoofery, 2 x 2cm výškovými reproduktory, výdrž baterie na jedno nabití: 24 hodin, hmotnost 5,9 kg, výkon reproduktoru: 80 wattů. Poskytuje čistý zvuk bez zkreslení i při vysokých hlasitostech a má certifikaci IPX7, což znamená, že je vodotěsný.

Tento přenosný reproduktor je speciálně navržen pro venkovní použití, a tedy s výkonnými basy schopnými velmi vážného zvukového výkonu.

JBL Boombox 2 design

Tento design JBL Boombox 2 je téměř identický s předchozím modelem. Zjistili jsme pro to malé rozdíly. Na jedné straně loga JBL je vykřičník, na spodní straně rukojeti je trochu barvy navíc. Velikost a hmotnost Boomboxu 2 je téměř stejná jako u předchůdce.

Reproduktory Boombox 2

Se dvěma pasivními zářiči, dvěma 20mm výškovými reproduktory a dvěma 10,6cm subwooferem pod kapotou vytvářejí intenzivní basové zvuky. Tlačítka jsou až na několik drobných změn uspořádána v podstatě stejným způsobem jako předchozí model. Společnost JBL přesunula tlačítko Bluetooth na jiné místo, přičemž tlačítko PartyBoost je na svém starém místě. Má také tlačítka přehrávání / pozastavení a hlasitosti a LED diody ve spodní části indikují životnost baterie. Dvojitým kliknutím přeskočíte přehrávání / pozastavení.

Zadní porty si také zachovaly stejné rozložení jako předchozí Boombox. Najdete zde síťový adaptér, 3,5 mm Aux-In, USB port pro nabíjení telefonů a dalších malých zařízení a také port microUSB. V krabici kromě napájecího adaptéru nejsou žádné kabely.

Konektivita a funkce

Tento model měl tlačítko s názvem Connect +, které ve spojení s jinými reproduktory JBL přehrávalo stejnou hudbu současně – nebo stereo. Tato funkce již bohužel není k dispozici a lze ji spárovat pouze s jiným reproduktorem Boombox 2, tlačítkem PartyBoost.

Tentokrát JBL také opustil oddělený vnitřní a venkovní režim předchozího modelu. Výrobce si myslel, že jeho kvalita zvuku zní v obou prostředích skvěle, a nepožadoval mezi nimi přepínání. Bohužel neexistuje ekvalizér pro úpravu zvuku reproduktoru.

Přestože je Boombox 2 reproduktorem Bluetooth, nepodporuje dva nejlepší kodeky: aptX a AAC. Samozřejmě jsme si vědomi toho, že většina Bluetooth reproduktorů nepodporuje oba, ale tento reproduktor je dost drahý, takže by se to dalo očekávat.

Zvuk

Recenze JBL Boombox 2

JBL Boombox 2 má krytí IPX7, takže je ideální pro použití v blízkosti stříkající vody a deště. Může být ponořen do čisté vody až na 30 minut a dokonce může plavat na hladině vody.

Ve srovnání se svou velikostí poskytuje velmi vážný objem a výkon a zvuk neztratil svou čistotu ani při zvýšení hlasitosti. Basy jsou vynikající bez ohledu na to, co posloucháme.

Jako všechny reproduktory má i Boombox 2 bod, kde je zvuk již zkreslený a zjistili jsme, že zkreslení se začíná usazovat kolem 80–90%. Mějte však na paměti, že toto je již velmi hlasité, takže pravděpodobně budete muset použít tak vysokou hlasitost pouze tehdy, když se na větší ploše shromažďuje mnoho lidí.

Vyzkoušeli jsme také Boombox 2 v menším studiu a venku. Ve srovnání s malým přenosným reproduktorem poskytoval docela dost zvukového výkonu. Akustika studia byla optimální, protože panely pohlcující zvuk a difuzor doporučené během akustického návrhu byly umístěny na stěny a strop. V rozích byly majitelem studia vyrobeny membránové panely pohlcující zvuk Giga, takže zvuk byl naprosto ideální. Akustika interiérů výrazně ovlivňuje zvuk, proto je velmi důležité zvládnout akustiku studia!

Znělo to prakticky úplně stejně jako jeho předchůdce. Tón je v podstatě stejný a velmi dobře vyplňuje větší mezery.

Výdrž baterie byla také téměř stejná jako dříve. 24hodinový odhad pro JBL je přesný pouze tehdy, pokud dodržujeme výchozí objem, ale i při 60%můžeme snadno dosáhnout 20 hodin. Bzučivý zvuk, který jsme zaznamenali v předchozím Boomboxu, když byla baterie nízká, se na tomto zařízení neobjevil, takže se zdá, že JBL tento problém vyřešil.

Závěr

Navzdory své malé velikosti poskytuje tento přenosný reproduktor Bluetooth velmi silný a seriózní zvukový výkon. Kvalita zvuku je vynikající i venku, zní jasně i při vyšších hlasitostech. Ve srovnání s předchozím modelem se externí ani výkon příliš nezměnily, ale ani to není problém. Odolnost proti vodě je také velkou výhodou, protože ani dešťová voda, ani voda stříkající z bazénu reproduktor nepoškodí. Nevýhodou je, že jej lze spárovat pouze s jiným reproduktorem Boombox 2, nikoli s předchozími modely JBL. Cena je docela peprná, ne každý bude utrácet tolik peněz za reproduktor na dovolenou nebo večírek. Pokud však někdo investuje do reproduktoru JBL Boombox 2 – nebudete litovat, protože budete mít fantastický zvuk i v hlučném venkovním prostředí.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky