Akustika studia

Akustika ve studiu – způsob, jak dosáhnout dokonalého zvuku

Máte talent, znalosti, profesionální techniky
ale hudba zní dobře jen v našem vlastním studiu?

V takových případech poskytuje řešení akustika. S akustickým zpracováním prováděným profesionálem můžeme dosáhnout toho, že v nahrávkách slyšíme pouze zvuk reproduktorů a ne akustiku místnosti. Bez ozvěny a zkreslení.

Časté problémy:

Většina z nás začne poslouchat hudbu nákupem dokonalého vybavení.

Funguje to chvíli, ale jak se naše znalosti a zkušenosti zvyšují, objevujeme stále více našich vad. Všimli jsme si, že to, co slyšíme, není přesně to, co je v záznamu. Zvuk je rušen ozvěnami, kvalita basů je zhoršována stojatými vlnami, kterým lze jen stěží zabránit, nebo pokud hudba zní dobře jen v našem vlastním studiu.

Pojďme si to vyzkoušet.

Co naznačuje, že v našem studiu může být nutné zvukové tlumení?

Pokud při poslechu referenčních disků zaznamenáte, že basy nebo vysoké frekvence znějí hlasitěji nebo tišší, než jste je dříve slyšeli ve studiu. Pokud sotva slyšíte určité zvuky a/nebo hudební nástroje nebo znějí hlasitěji, může být nutné ztlumit zvuk.

Špatná akustika by nás neměla odradit od poslechu hudby.

Ve většině případů jsou reproduktory nebo zvukové karty obviňovány ze špatného zvuku nebo je software podezřelý z možného zdroje chyb. Zkušení odborníci se však shodují v tom, že neexistuje dokonalý systém reproduktorů.

Někdo, kdo se právě začal zabývat tvorbou hudby, se může rychle naučit, které značky jsou nejrozšířenější a které jsou považovány za dobré. Pokud tedy mezi nimi vybereme – a řádně je umístíme do studia – je velmi pravděpodobné, že nezáleží na hudebním nástroji, jestli dosáhneme požadovaného zvuku i přes četné pokusy.

Jak můžeme vylepšit zvuk?

Nyní, když víme, že místnost, ve které posloucháme hudbu, má na zvuk větší dopad, než jsme si mysleli dříve, můžeme začít pracovat na řešení. Určitě jste slyšeli o těch slavných a zkušených zvukových inženýrech, kteří v krátké době dokážou detekovat akustické chyby všech místností.

Po poslechu těchto známých stop jejich referenčních nahrávek okamžitě cítí, na co se musí zaměřit, když pracují v daném studiu, aby při přehrávání v kterémkoli studiu na světě produkovali vysoce kvalitní zvuk.


Špatnou zprávou je, že existuje jen velmi málo lidí, kteří mají takový talent, a proto bez správné rutiny musíme hledat jiné řešení. Abychom vytvořili hudbu, která zní stejně jako v jakékoli jiné místnosti, jako jsme ji nahráli ve studiu, potřebujeme akustickou úpravu.

Nejdůležitější kroky akustického tlumení

Tlumení zadní stěny nebo použití difuzorů pro jasný stereofonní obraz.
Basové pasti – na mnoha místech pro jasnější basy

Během akustické úpravy identifikujeme akustické anomálie ateliéru provedením akustického měření na místě. Nabízíme také řešení anomálií použitím akustických panelů. Můžeme vám nabídnout instalaci potřebných akustických panelů ve studiu při měření akustiky místnosti krok za krokem.

 

 

Tímto způsobem můžete průběžně sledovat vylepšení zvuku.
Na rozdíl od podomáckých řešení nebo instalace nesprávně vybraných položek, které byly zakoupeny na internetu nebo v některých jiných internetových obchodech, které se nezabývají akustickým měřením, ale prodávají pouze akustické panely, není s námi žádné překvapení ani zklamání. Naši klienti dostanou přesně to, co slyšeli na místě.

ML

Podobné příspěvky