Záclony dříve hrály stíníci roli , ale dnes na to máme i účinnější nástroje, jako jsou žaluzie, rolety, a tak dále. Závěsy však z našich domovů nezmizely, což je dáno jejich jasnou estetickou úlohou: oblékají byt. Aby to však byla skutečná výhoda, je důležité vědět, která záclona má jakou roli, co od ní očekávat a co se k čemu skutečně hodí.

Jaké záclony obvykle používáme?

V domácnostech se nejčastěji vyskytují dva typy závěsů: průsvitné, zatemňovací závěsy a akustické a závěsy na dveře.

Průsvitné závěsy

Ohřejte v horké vodě s parciálním tlakem - těžko se zasouvá - 200 malý 300

S větlo propouštějící závěs minimálně filtruje přirozené světlo přicházející zvenčí. Jeho role, kromě zkrášlování prostředí, spočívá především v omezení vhledu zvenčí. To však může panovat pouze za denního světla; pokud je venku již tma, ale lampa v domě svítí, je přes světlopropouštějící závěs vidět bez problémů. Používá se tedy především z estetických důvodů. Je velmi rozmanitý, dostupný vzor, ​​tvar, samozřejmě s různými způsoby zavěšení, takže si každý najde něco, co se mu opravdu hodí do domácnosti.

Zatemňovací závěsy jsou také akustické závěsy

Dalšími často používanými závěsy jsou zatemňovací závěsy, což je mnohem zajímavější téma, protože je jich z hlediska funkce velké množství. Zatemňovací závěsy mohou být takové, které přicházející světlo jednoduše ztlumí, to znamená, že mu do určité míry umožní procházet, ale můžeme zde také uvést některé naše zvuk pohlcující závěsy. Přitom existují tzv. blackout závěsy, které téměř dokonale dokážou zadržet denní světlo, a pokud jej zatáhneme bez mezer, můžeme v našem bytě za jasného dne virtuálně vykouzlit noční tmu. Tyto materiály obsahují speciální vrstvu, která jim umožňuje zcela odfiltrovat světlo.

Vyplatí se rozhodnout pro nebo proti blackout v závislosti na funkci místnosti, kde je závěs umístěn. Pokud se jedná o ložnici, může být důležitým faktorem úplná tma, ale pokud jde o obývací pokoj, který třeba má okna do ulice, do které nechceme aby po setmění viděli, druhá verze je perfektní. Je to pevný materiál, který téměř úplně brání vidění, ale světlo jím může procházet.

Zatemňovací závěsy s extra funkcemi

Dělící závěs-300x300

Z atemňovací závěsy mohou mít i další funkce. Jedním z takových příkladů je schopnost filtrování zvuku, což znamená, že daná clona může účinně absorbovat hluk zvenčí. Tyto závěsy se nazývají zvukotěsné závěsy a mohou být užitečné v mnoha případech.

Pro ty, kteří žijí v hlučné oblasti, může být vhodné umístit takové závěsy před okna, protože mohou slyšitelně snížit venkovní hluk, což umožní klidnější odpočinek a příjemnější pobyt doma. Akustické závěsy mohou být dokonce dobrým řešením pro oddělení prostoru v bytě, nebo pokud potřebujete doma vytvořit tichý kout nebo místnost pro práci.

Závěsy se správnými vlastnostmi však mohou pomoci i k zateplení našeho domova. Takzvané termozávěsy se výborně hodí do více průvanovitých bytů, kde ještě neproběhla energetická modernizace, nebo toho není možné v dohledné době dosáhnout.

Zejména před starší typy dveří, které nemají příliš dobré tepelně izolační vlastnosti, může být vhodné nainstalovat tepelně izolační závěsy. Tyto závěsy velmi účinně uchopují průvan, takže i v blízkosti oken, dveří cítíme samotný byt teplejší. To může výrazně přispět k tomu, aby naše účty za vytápění byli nižší, protože to zabrání snadnému úniku tepla z bytu, takže je menší potřeba vytápění.

Spojme praktičnost a krásu!

Velmi praktické výše uvedené závěsy jsou samozřejmě dostupné v různých barevných a vzorových verzích, aby se skutečně přizpůsobily interiérům jednotlivých stylových bytů..

Vyplatí se důkladně procházet nabídku, abyste pro sebe našli ideální bytový textil po všech stránkách!

Podobné příspěvky