Vytvoření domácího kina v pohodlí domova

Filmoví fanoušci si stále více domácností přestavují na kinosály. Výrobci audio a hi-fi zařízení neustále zdokonalují své produkty a uvádějí na trh nové modely, aby uspokojili potřeby majitelů domácích kin.

Kinosál lze zřídit téměř kdekoli, ale při navrhování kinosálu je třeba mít na paměti několik zásadních věcí..

Jak začít se zařizováním kinosálu?

1., Prvním a nejdůležitějším úkolem je optimalizace akustiky místnosti!

I když si koupíte ty nejlepší audio a hi-fi produkty s nejlepším zvukem a výkonem, nebudete se zvukem v nepříznivých akustických podmínkách spokojeni.

Máme štěstí, pokud můžeme při navrhování a stavbě místnosti zohlednit akustické aspekty. Při stavbě budovy položíme základy pro akustiku místnosti použitím zvukově izolačních stavebních materiálů a dvojitých oken.

Pokud to nedokážeme, můžeme se akustikou místnosti zabývat až dodatečně.

Akustiku místností ovlivňuje také velikost, tvar a umístění místností, stejně jako typ stěn a povrchových úprav. Stěny, stropy, skleněné povrchy a dlaždice odrážejí zvuk a vytvářejí ozvěnu. Podobná situace je i u tvrdé dlažby nebo dřevěných podlah. Vyplatí se izolovat stěny a strop. Kvalitu zvuku v místnosti mohou poněkud zlepšit sádrokartonové a zvukotěsné tapety a podhledy. Nábytek a nábytek mohou také pohlcovat určitou část zvuku, ale spíše ve vysokých frekvencích. K pohlcení a správné regulaci nízkých zvuků je však zapotřebí profesionálních akustických výrobků.

Pro akustické účely jsou vhodné silnější, hustší, těžší a porézní materiály, takže zapomeňte na lepenkové, pěnové nebo houbové stěnové panely!

Blogový příspěvek o tom, jak vytvořit domácí kino v našem domě

Nástěnné absorpční panely, difuzory a basové lapače v rozích mohou výrazně zlepšit akustiku místnosti.

Před okna nebo dveře umístěte silné akustické závěsy. Tyto závěsy nejen snižují vnější hluk, ale mají také zvukově pohltivé vlastnosti.

Pro dosažení dokonalého výsledku položte na povrch podlahy koberce pohlcující zvuk.

Nejlepším způsobem, jak místnost ošetřit, je požádat o radu a posouzení odborníky na akustiku. Tímto způsobem je možné přesně určit, kde, kolik a jaký typ akustického produktu má být umístěn..

2., Kvalitní audio a zvukový systém

Zákazníkům je k dispozici široká škála reproduktorů, subwooferů a zesilovačů pro domácí kino. V závislosti na svých finančních možnostech si můžete vybrat z široké nabídky zařízení v různých cenových relacích. Vyplatí se kupovat zařízení prémiové kvality, ale nejdražší hi-fi zařízení není vždy to nejlepší. Pokud nechcete být zklamáni zvukem, měli byste si pořídit alespoň produkt střední třídy.

Než si koupíte hi-fi zařízení, udělejte si průzkum a přečtěte si recenze.

Prostorový zvuk bude skutečný se zvukovým systémem 5.1, takže stojí za to zvážit..

3., Umístění reproduktorů

Umístění reproduktorů a jejich vzájemná vzdálenost a vzdálenost od místa poslechu mají velký vliv na zvuk. Reproduktory by měly být od sebe vzdáleny přibližně stejně a pokud možno by neměly být umístěny přímo u zdi nebo v rohu. Pokud je zvuk ve vašem kinosále optimální, vyzkoušejte několik možností umístění reproduktorů, abyste dosáhli ideálního zvuku.

4., Vhodné stínování
Akustické závěsy v kinosále.

Dokonalý zážitek v kině je možný pouze tehdy, pokud dosáhnete dokonalé tmy. K tomu jsou zapotřebí zatemňovací závěsy. Akustické závěsy lze díky jejich tloušťce a husté vazbě použít také jako zatemňovací závěsy. Při dostatečné tloušťce mohou blokovat až 100 % světla. Abyste se mohli cítit jako v opravdovém kině u sebe doma.

5., Vybavení kinosálu

Kinosál můžeme vybavit pohodlnými křesly a pohovkami. Pro potahy je nejlepší použít tmavší odstíny barev. Filmové plakáty, plakáty oblíbených herců a hereček mohou dokreslit atmosféru kina. Mohou to být i fotografie nebo plakáty vytištěné na akustických panelech pohlcujících zvuk. Ty slouží nejen jako dekorativní prvek, ale také zlepšují akustiku.

6., Dokonalý vizuální svět

LCD televizory a projektory mají své výhody i nevýhody a je na vás, abyste se rozhodli, které zvukové zařízení je pro vás nejlepší. Pokud chcete mít čistý obraz, je důležité přizpůsobit velikost a rozlišení obrazovky velikosti místnosti.

7., Vhodná světla

domácí kino luci

Bezdrátové inteligentní osvětlení je nejlepší volbou pro kinosály, takže se nemusíte obtěžovat s dalšími kabely a můžete pohodlně nastavovat světla.

8., Uspořádání kabelů

V kinosále je také velmi důležitá správa kabelů a jejich správné vedení. K uspořádání kabelového kruhu lze použít kabelové žlaby. Pokud je to možné, můžete kabely vést také v podhledech nebo za obložením stěn. A nezapomeňte na přepěťové ochrany pro případ výpadku proudu!

9., Bezdrátová připojení

Většina chytrých zařízení, která instalujeme při instalaci systému domácího kina, má bezdrátové připojení Wi-Fi. Proto je nezbytné zajistit, aby byl váš kinosál vybaven vhodným připojením Wi-Fi. V případě potřeby si můžete pořídit i zesilovač signálu Wi-fi, abyste se vyhnuli problémům se slabým signálem.

10., Pořádek je důležitý

Kinosály nepotřebují mnoho nábytku kromě křesel pro audio a hi-fi zařízení, ale pro udržení pořádku jsou zapotřebí také police pro ukládání filmů, DVD a dalších věcí.

Je vidět, že drahý televizor a několik reproduktorů k vytvoření kinosálu nestačí. Pečlivě si vše promyslete, abyste vytvořili dokonalý zážitek z kina.!

Podobné příspěvky