Test AV přijímače Denon AVR-X2700H

Denon se stal jedním z nejlepších výrobců AV přijímačů a je extrémně populární. Tentokrát jsme testovali Denon AVR-X2700H. První věc, která upoutala naši pozornost, byl design, který se ve srovnání s AVR-X2600H téměř nezměnil. Přesto prošel oproti svému předchůdci určitými změnami. X2700H podporuje rozlišení 8K, ale počet vstupů HDMI byl snížen z osmi na šest. Počet výstupů HDMI zůstal nezměněn.

Vlastnosti Denon AVR-X2700H

Zpráva o testu přijímače Denon AVR X2700H

Konfigurace kanálu zůstala ve srovnání s předchozím modelem neporušená. K dispozici je sedm kanálů a výstupní výkon dosahuje 95 W s 8 ohmovými reproduktory a 125 W s 6 ohmovými alternativami, takže byly implementovány 7,2 a 5,2,2 kanálové systémy. K přijímači lze také připojit herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X.

Tento produkt Denon zní velmi příjemně pro jakýkoli typ filmu nebo hudby. Přijímač mistrovsky přenáší zvuky z jednoho reproduktoru do druhého a pomáhá vám plně se ponořit do této scény. Je úžasné, jak Denon AVR-X2700H ovládá hloubku dvou subwooferů v 7,2kanálovém systému a jak čistý byl zvuk během speciálních efektů. Denon hraje v posledních letech vedoucí roli v kategorii přijímačů domácího kina. To není vůbec překvapivé, protože zařízení značky v našich testech zatím nezklamala.

Neexistuje žádný přední kryt jako u vyšší specifikace Denon AVR a na zařízení najdeme méně bohatý výběr ze snadno přístupných ovládacích tlačítek. Stále můžete přepínat vstupy, ladit rádio a ovládat druhou zónu poslechu pomocí dostupných ovládacích tlačítek, ale většina možností nastavení a přehrávání vyžaduje plně vybavený dálkový ovladač.

zadní letadlo X2700H

Může existovat pouze jeden certifikovaný vstup HDMI 2.1, ale dalších pět nebylo ignorováno. Každý z nich je kompatibilní s technologiemi minimalizace zpoždění s proměnlivou obnovovací frekvencí (VRR), Quick Frame Transport (QFT) a Auto Low Latency Mode (ALLM), aby vyhovoval potřebám obsahu nové generace.

Zvládají také plný balíček standardů HDR s technologiemi HDR10 +, HDR10, HLG a Dolby Vision. Oba HDMI výstupy mají také certifikaci 2.1, takže šťastlivci, kteří mají v systému domácího kina jak TV, tak projektor, si mohou užívat 8K / 60Hz a 4K / 120Hz při použití obou. Podporován je také EARC (Enhanced Audio Return Channel).

Uvnitř přijímač X2700H

AVR-X2700H není pro 3D zvukové formáty tak standardní jako u špičkových modelů, ale podporovány jsou zvukové formáty Dolby Atmos, Atmos Height Virtualization, DTS: X a DTS Virtual: X. Pro ty, kteří chtějí dekódovat zvukové stopy IMAX Enhanced a Auro-3D, by si měli vybrat Denon AVR-X3700H, nebo ještě serióznější AV přijímač.

Hlasové ovládání je k dispozici prostřednictvím zařízení kompatibilních s Alexa, Google Assistant a Siri-a, stejně jako AirPlay 2, HEOS, Spotify a Tidal.

Jednou z velkých novinek tohoto zařízení je, že AVR Denon řady 2020 X již jsou zařízeními „testovanými na Roon“, což znamená, že je možné i přehrávání hudby Roon.

Vylepšeno bylo také připojení Bluetooth, což umožňuje AVR-X2700H směrovat zvuk do bezdrátových sluchátek současně s jeho reproduktory.

Zvuk

Testovacím místem byla celá velká kinosála s akustickými panely na stěnách i stropu. Přední panely difuzoru i potištěné panely poskytovaly správný zvuk. V rozích byly umístěny akustické zvukové panely Cube. Akustické závěsy nejen zlepšují zvuk, ale fungují také jako zatemňovací závěsy, což je pro kino docela důležitý požadavek. Přestože přijímač Denon, který jsme testovali, má systém kalibrace místnosti, na dokonalou akustiku to nestačí. Pokud nejsou stěny a skleněné povrchy místnosti ošetřeny akusticky, nelze dosáhnout optimálního zvuku. Programy kalibrace místnosti jsou účinné, pokud je v místnostech prováděno také akustické ošetření. Jakmile to bude hotové, jemné doladění pomocí kalibračního softwaru může mít za následek skutečně dokonalé zvuky. Testovali jsme přijímač s dvojicí reproduktorů Fyne Audio F302.

AVR-X2700H, který je členem řady Denon X 2020, je vybaven technologií kalibrace reproduktorů Audyssey, stejně jako jeho větší sourozenci. Měření MultEQ XT však vyžaduje pouze několik malých změn, než budeme s nastavením zcela spokojeni.

Pokud bychom měli k popisu zvuku přijímače použít jediné slovo, bylo by to „sebevědomé“. AVR-X2700H se nesnaží příliš zapůsobit jako zesilovač s nižším rozpočtem, došlo k výbuchům a hloubkám bušení.

Dva subwoofery v systému 7.2 v případě potřeby zní a nikdy nezkazí křišťálově čistou čistotu hudby nebo prostorových efektů.n

Při poslechu hudby jsme také zažili jasný vyzváněcí zvuk s hlubokými a silnými basy.

Závěr

Tento AV přijímač může být chloubou výrobce. Existuje mnoho levnějších AVR, ale žádný není jako toto zařízení. Fonetická vylepšení jsou ve srovnání s předchůdcem výrazná. Inženýři Denonu opět excelovali. Vzhledově vypadá od svého předchůdce téměř jinak, ale ani to není problém. Obvyklý denonský tvar si již získal přízeň mnoha. Zvuk je vynikající, s adekvátní dynamikou, čistotou, prostorovým zvukem a basy jsou dostatečně intenzivní. Skvělé zařízení, jedinou nevýhodou je možná to, že není kompatibilní s produkty Sonos.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky