Recenze IK monitoru IK Multimedia iLoud MTM

ILoud MTM je ideální volbou pro ty, kteří hledají kompaktní studiový reproduktor pro profesionální mixáž, nebo pro ty, kteří mají málo místa pro umístění reproduktoru. Zní to bohatě na detaily, také skvělé pro domácí studia.

Vlastnosti IK Multimedia iLoud MTM

i-multimedia-iloud-mtm-studio-monitor-kontrola-dvojice-

Typ: 2pásmové / 3 reproduktory se dvěma zesilovači, digitálně ovládaný studiový monitor
Jednotky LF: 2 x 3,5 “polypropylen, vlastní středový reproduktor
HF pohon: 1 ”nízké zkreslení, zadní komora z hedvábného kupolového výškového reproduktoru
Akustický design: DSP vyladěný basreflex
Počet zesilovačů na reproduktor: 2
Typ zesilovače: Třída vysoké účinnosti D.
Celkový výkon: 100 W RMS
Výkon LF: 70 W RMS
VF výkon: 30W RMS
Typ crossoveru: Lineární fázová proměnná sekvence
Křížová frekvence: 3,1 kHz
Frekvenční přenos: 50 Hz až 24 kHz +/- 2 dB (40 Hz -6 dB, pokud není vhodné, -3 dB, pokud je cal)
Fázová odezva: Systém zůstává soudržný v rozsahu +/- 15 ° mezi 200 Hz a 20 kHz
Citlivost pro + 4dBu: Signál 0dBu generuje 100 dB SPL na 1 m
Citlivost pro -10dBV: 100 dB SPL @ 1 m pro signál -11dBu
Maximální SPL @ 1 m, přehrávání jednoho reproduktoru na ose: 103 dB od 200 Hz sinusové vlny, 95 dB na 100 Hz sinusové vlny, 93 dB růžový šum
Nastavení polohy: Ruční spínače pro prodloužení LF, trim LF, trim HF, poloha stolu
Rozšíření LF: přepínač Nastaví bod -3 dB frekvenční odezvy na 40, 50 nebo 60 Hz
Přepínač LF: Nízká police, + 2 dB nebo -3 dB od 100 Hz dolů
HF přepínač: vysoká police, + 2 dB nebo -2 dB od 8 kHz výše
Stolní přepínač: -4 dB při 160 Hz a + 1 dB při 1,8 kHz
Kalibrace: Plně automatická a vestavěná digitální kalibrace, mikrofon součástí
Měřicí mikrofon: Kruhový přesný měřicí mikrofon na bázi Mems
Plné ovládání DSP
Konektory: 1x kombinovaný vyvážený vstup XLR-1/4 ”TRS; Mikrofonní vstup 1/8 ”TS ARC, 1 USB typu B (pouze služba), konektor AC POWER
Příkon: 90-240 V AC, automatický rozsah, 50 nebo 60 Hz, maximální spotřeba 120 W.

ILoud MTM je kompaktní, aktivní studiový monitor. Jeho velikost je 264x160x130mm, váží pouhých 2,5 kg. ILoud MTM je vybaven linearizačním systémem, který poskytuje zlepšení výkonu v reálném čase pro skvělý zvuk. Speciální design zajišťuje optimální a rovnoměrný zvuk, což je jedna ze základních podmínek správné akustiky. Díky kompaktním rozměrům se vejde prakticky kamkoli. Gumová podrážka umožňuje umístění reproduktoru vodorovně. Po položení na stůl lze iLoud MTM naklonit až o 20 stupňů.

Můžete si vybrat ze tří nastavení kalibrace. Patentovaný kalibrační systém ARC společnosti IK používá k vyrovnání akustiky místnosti měřicí mikrofon.
Má celkový výkon 100 W a maximální akustický tlak 103 dB. Díky integrovanému DSP je zvuk reproduktoru přirozený a realistický. Vytváří pevné basy.

Reproduktory vypadají jako třípásmové monitory, ale ve skutečnosti mají nastavení dvou / tří reproduktorů, takže obsahuje dva středové reproduktory a jeden výškový reproduktor. Tento design poskytuje zvuk, který minimalizuje únavu uší. Jiné společnosti, jako Genelec a Pioneer, také používají koaxiální provedení, kde je výškový reproduktor umístěn uprostřed subwooferu. Zde jsou středové subwoofery umístěny na obou stranách výškového reproduktoru, aby poskytovaly podobný design a efekt.

Subwooferům se říká středobasové reproduktory, takže si můžete myslet, že subwoofery nejsou dostatečně intenzivní. Ve skutečnosti jsou však navrženy s vylepšením basů až o 40 Hz a systém IK Physical Response Linearization (PRL) se používá k „dosažení vyváženého a určitého nízkého bodu“.

Automatická kalibrace

IKM se chlubí, že reproduktory jsou zcela ploché, s neutrální odezvou, ale ve skutečnosti lze frekvenční odezvu upravit kalibrací tak, aby vyhovovala místnosti, takže to znamená, že poskytují přesný a plochý zvuk bez ohledu na místnost.

Tato nastavení lze velmi snadno provést na studiových monitorech MTM. Jednoduše připojte přiložený referenční mikrofon ARC k zadní části reproduktorů a umístěte jej na požadované místo poslechu. Podržte tlačítko a každý reproduktor se okamžitě sám kalibruje, aby se pokusil poskytnout odezvu, která kompenzuje akustiku místnosti. Proces trvá méně než 30 sekund. Pro dokonalou akustiku je samozřejmě naprosto nezbytné akusticky ošetřit stěny místnosti, zejména v případě studia. Jsou vyžadovány speciální panely pohlcující zvuk a difuzory speciálně vyvinuté pro akustické účely. Pouze se správnou studiovou akustikou můžete produkovat zvukové materiály, které znějí ideálně v každé místnosti.

Zvuk

hlasité mtm reproduktory

Testovali jsme reproduktory ve velmi malém domácím studiu. Akustika studia byla naštěstí ideální, protože na stěny byly umístěny akustické panely pohlcující koženou membránu a QRD difuzory. Kompaktní monitory IK Multimedia zněly omezeně ve srovnání se šířkou a hloubkou větších, třícestných monitorů Dynaudio Core 59, přestože hloubky perkusí nechyběly. Slyšeli jsme rozsáhlé zvuky, hedvábně hladké, těsné středy a kontrolované basy. Ve srovnání s mnohem levnějšími JBL jsou MTM ve střední třídě mnohem jednoznačnější.

Výrok

Tato malá dvojice studiových monitorů ve srovnání s většími modely vůbec nezůstala pozadu. Jeho velikost umožňuje snadné umístění i ve velmi malých studiích. Jeho zvuk je naprosto vhodný pro práci ve studiu, dostatečně neutrální. Zvukové pole je o něco méně široké než na větších monitorech, ale to není velký problém. Basy byly ovládány. Pomocí kalibračního systému můžeme zvuk dále optimalizovat. Celkově je to skvělý malý reproduktor, který z celého srdce všem doporučujeme.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky