Recenze Denon AVR-X1700H od pera pro začátečníky.

Laik v mém kině testoval Denon AVR-X1700H:

Život mi toho přinesl tolik, že když vypukla pandemie, najednou jsem měl spoustu volného času navíc a protože jsem nemohl moc chodit do kina, začal jsem si filmové dovednosti prohlubovat doma. Nechtěl jsem se stát filmovým kritikem, chtěl jsem jen prozkoumat nové oblasti. Moje finanční situace nebyla nejlepší, a tak jsem sledoval filmy na notebooku. Uplynuly dva roky a moje situace se zlepšila natolik, že jsem si mohl koupit větší TV. Filmy byly dobré, ale zvuk z televizních reproduktorů zanechal něco, co bylo potřeba. Před pár dny jsem položil otázku: Opravdu se chci na takové filmy dívat navždy? Samozřejmě že ne.

Jak můžeme zlepšit zážitek z natáčení?

Denon-AVR-X1700H-1-300x145

Svět systémů domácího kina byl pro mě úplně nový. Přiznám se, že filmy v podobné kvalitě jsem mimo kina nikdy neviděl. Jelikož už jsem měl televizi, vrhl jsem se do světa zvukových systémů. Byl jsem s ním, že cena je až druhořadá věc. Mějte takový, který vydává zvuk jako v kině. Možná jsem tady udělal první chybu?

Po několika dnech zkoumání jsem se rozhodl pro nedávno uvedený zesilovač pro domácí kino Denon AVR-X1700H. Byl jsem s ním koupit něco, co slibuje nejnovější technologie. Zajímalo by mě, co průmysl domácího kina aktuálně nabízí kupujícímu. Cílem bylo nastavit systém 5.1 a reproduktory jsem předtím sehnal přes kamaráda. Zadal jsem svou objednávku online a pak jsem čekal, ale naštěstí jsem druhý den mohl získat svůj čerstvý a svěží zesilovač domácího kina.

Rozbalení Denon AVR-X1700H

Od produktu jsem měl velká očekávání, protože to nebyla top kategorie, ale ani levný. Od roku 1910 se maďarsky psalo „od roku 1910“. Zdá se, že přitažlivost obalu tehdy zůstala. No, byl jsem s ním, že není důležitý obal, ale obsah.

Box není moc krásný

Otevřením krabice jsem hned viděl dálkové ovládání, návod k obsluze a přijímací anténu k rádiu. Víte, typické věci, které si člověk sbalí stranou, aby se dostal k hlavní atrakci. Výrobce je každopádně dobrá hlava, do ovladače přidal i dvě tužkové baterie. Je zajímavý nápad, že takové roztomilé nálepky jsou také součástí balení, aby ukázaly možné konfigurace reproduktorového systému, můžeme je nalepit, kam chceme. Proč je to dobré? Neptej se.

Pod nálepkami je papírový stojan, na který lze umístit mikrofon jednotky pro kalibraci zvuku. Později o tom řeknu pár slov, ale stojan mohl být skutečně plastový nebo kovový. Trochu depresivní. Po propíchnutí příslušenství zůstal v balení pouze zesilovač domácího kina. Dokonce jsem to rozbalil, pak si to položil před sebe a podíval se na to. A díval jsem se. Asi 10 minut. Pak jsem si pomyslel, je tento opravdu minimalistický design opravdu skvělý? Možná je to jen můj vkus.

Denon AVR zadní strana zad

Na přední straně zesilovače je digitální panel, který funguje jako displej. Dal jsem mu trochu elektřiny, a když se na něm poprvé objevily nápisy, měl jsem pocit, jako bych se právě vrátil o 20 let zpátky v čase. Tato písmena pixelů jsem naposledy viděl na svém kazetovém přehrávači Sony VHS. Najednou jsem se dostal k srdci, protože jsem si říkal, budu opravdu tak starý?

Celý přední panel má extrémně jednoduchý design, hodně velkou část zabírá tento digitální displej, na který se opravdu nerad dívám a pod ním je pár tlačítek. Četl jsem titulky pod nimi a žádný mi vlastně moc neřekl. Možná jedno, tlačítka ladění na rádiu, ale nebudu na něm moc poslouchat rádio. Na dvou hranách jsou dvě velká rolovací tlačítka jako na klasických hi-fi jednotkách. Pravá samozřejmě ovládá hlavní hlasitost a levá zdroj? Alespoň si to lze přečíst níže. Je to zajímavé řešení, ale na to bude ovladač.

Vstupy
Denon-AVR-X1700H--300x150

Co jsem ocenil je, že na přední straně je USB vstup, takže si na něj může kdokoli z party rychle pustit hudbu a nemusí trpět s RCA kabely na zadní straně, ze kterých jsou beztak 2 vstupy! Je zajímavé, že většina výrobců zesilovačů domácího kina se neodvažuje vystoupit z RCA konektorů, což nechápu, protože už nikdo nebude zapojovat CD přehrávač.

Když jsem se podíval na zadní stranu zesilovače, vlastně jsem rychle poznal pointu. Výstupy pro reproduktory jsou ve spodní části panelu a jsou pěkně označeny „Front R“, „Front L“, „Center“ atd. Ve skutečnosti, pokud člověk rozumí konfiguraci systému 5.1, všechny reproduktory jsou zapojeny do správného výstupu a hotovo. Pozitivní je, že zesilovač má 6 HDMI vstupů, takže tchána můžeme zapojit z herního PC přes starý tablet do bigfaterova 10 let starého notebooku. Byl jsem však trochu zklamán, protože má pouze 1 4K / 8K výstup, který je dán například TV nebo herním monitorem. Ostatní konektory, jako jsou optické, koaxiální výstupy, pro mě nic moc neznamenaly.

Založit

Po obdivování exteriéru zesilovače přišlo na řadu připojení televizoru a reproduktorů. Zadní strana se v tomto ohledu ukázala jako dobrá, protože se dalo snadno orientovat ve spojích. Ale jak televizor zachytil signál, vrátil se retro pocit, který jsem viděl, když digitální displej na předním panelu začal zobrazovat informace. Když jsem viděl extrémně pixelovanou konfigurační nabídku, měl jsem pocit, jako bych instaloval novou aplikaci na svůj starý počítač s Windows XP. Vlastně mi hlavou probleskla i vzpomínka na nabídky Playstation. Utrhla jsem slzu, ale jen proto, že jsem si znovu rozmyslela, kolik jsem za produkt zaplatila.

denon-avr-x1700h-dab_4-300x225

Pomocník vám ukáže pár tipů, jak si reproduktory nastavit, a následně inzeruje trochu vlastní zvukové technologie, software Audyssey MultEQ XT, který v principu kalibruje zvuk reproduktorů podle vlastností místnosti. K tomu každopádně slouží mikrofon, který je součástí balení. Slogan: Za 15 minut bude systém znít tak, jak má! No, zkusil jsem tuto funkci později, ale musím natočit vtip, neslyšel jsem žádný rozdíl.

Po tipech se zařízení automaticky připojí k wifi síti a zábava může začít. Ach ne, protože se před námi odvíjí další retro menu, kde je potřeba zařídit spoustu dalších. Formát HDMI, HDMI upscaling, spořič obrazovky, formát signálu 4K / 8K, konfigurace HDCP, TV formát. Musím se přiznat, že jsem se v nich úplně ztratil. Dokonce jsem to po čase vzdal, stačilo si dát film a nakonec mě nechat užít si domácí kino.

Denon natáčení, funkce

Loewe-Picture-i-55-dr-OLED-TV-300x225

Od zvuku jsem měl velká očekávání, protože vím, že jsem si koupil dobré reproduktory, a tak jsem se zaměřil na zesilovač. V popisu produktu byly všechny „hlášky“, které v zásadě na zákazníky zapůsobí: Dolby Atmos, DTS: X, Dolby Atmos Height Virtualization, 4K, 8K, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma a další. Dokonce jsem si dal svůj oblíbený film a začal se na něj dívat. Pocit, který je zachycen, by se dal popsat jako „v pořádku“. Ale to je vše. Nic extra, nic zvláštního. Funguje to. Upřímně, čekal jsem trochu víc. Zkalibroval jsem svůj pokoj pomocí mikrofonu, zapnul všechny skvělé funkce, protože moje televize je s nimi také kompatibilní. Hodně jsem četl o akustice, a tak jsem se snažil svůj pokoj postavit a zařídit správně. Na podlahu byl položen akustický koberec s akustickým závěsem na okno a dokonce jsem koupil závěs na dveře pokoje. Celkem 6 akustických panelů zdobí stěny místnosti, které jsem koupil od Perfect Acoustic. Poté mohl test začít.

Nebyl to špatný filmový zážitek, ale to jsem úplně nečekal.

nástěnný panel art-300x225

Na konci dne jsem zjistil, že nevím, kam produkt zařadit. Na jednoduchý zesilovač domácího kina je to příliš drahé. Uvědomil jsem si, že jsem se rozhodl špatně, ale ne proto, že by byl produkt tak špatný, ale poměr cena / hodnota není pro mé účely dobrý. Má 3 HDMI vstupy s obnovovací frekvencí 120 Hz v kvalitě 4K nebo obnovovací frekvencí 60 Hz v kvalitě 8K. Tento zesilovač domácího kina je spíše tou platformou, do které zapojíte nejnovější Xbox, herní PC a TV a dáte vše na stejnou televizi s nejnovější technologií. Na použití pouze pro domácí kino je však příliš drahý.

Soudný den:

Celkově je Denon AVR-X1700H velmi peprné cenově dostupné zařízení, které stojí za to, pouze pokud jej používám pro každý účel, který výrobce umožňuje. Obyčejný zesilovač domácího kina je trochu drahý a mnoho jeho funkcí zůstává nevyužito. Nakonec mohu hodnotit jeho kvalitu zvuku jako průměrnou i přes spoustu skvělých technologií a retro konfigurační rozhraní a digitální displej situaci příliš nezlepšily. Mám pocit, že se mnou nebudu mít dlouhý život.

Podobné příspěvky