Testovali jsme aplikaci Denon HEOS multiroom!

Značka Denon je nejlépe známá svými oceňovanými AV přijímači a zesilovači, ale to není vše.

Společnost nabízí širokou škálu produktů – od reproduktorů přes subwoofery, zesilovače až po bezdrátové reproduktory – všechny lze připojit k víceprostorovému systému HEOS.

Aplikace HEOS

Denon Heosa Bird

HEOS (Home Entertainment Operating System) je bezdrátový víceprostorový zvukový systém Denon, který se nachází na bezdrátových reproduktorech, přijímačích / zesilovačích a dalších zvukových produktech Denon a Marantz. HEOS k fungování vyžaduje domácí domácí WiFi síť. Je zdarma ke stažení a kompatibilní s chytrými zařízeními iOS a Android.

Lze jej použít ke streamování hudby z následujících služeb: Amazon Music, Deezer, iHeart Radio, Pandora, Mood Mix, Napster, Sirius / XM, SoundCloud, Spotify, TIDAL.

K dispozici je také Bluetooth a Wi-Fi, ale použití Wi-Fi také umožňuje přenášet nekomprimované hudební soubory, což je lepší kvalita než hudba streamovaná přes Bluetooth. Podporované formáty digitálních hudebních souborů: MP3, AAC, Apple, DSD, Flac, wav, WMA.

HEOS může nejen přehrávat online hudební služby a digitální hudební soubory, ale pokud máte zesilovač domácího kina kompatibilního s HEOS, bude také přehrávat a streamovat hudbu z připojených zdrojů (CD přehrávač, gramofon atd.) Do jakéhokoli bezdrátového HEOS mluvčí.

HEOS stereo

HEOS také funguje velmi dobře s dvojicí stereofonních reproduktorů. Chcete-li dosáhnout nejlepší kvality zvuku, ujistěte se, že máte oba reproduktory stejné značky a stejného výkonu.

HEOS a prostorový zvuk

HEOS je také vhodný pro bezdrátový přenos prostorového zvuku, pokud máte kompatibilní reproduktor nebo přijímač domácího kina. Do systému lze integrovat libovolné dva bezdrátové reproduktory kompatibilní s HEOS, což umožňuje odesílání signálů DTS a Dolby digital surround do těchto reproduktorů.

Po instalaci aplikace HEOS do smartphonu kliknutím na tlačítko Nastavit nyní vyhledáte aplikaci a připojíte se ke všem zařízením kompatibilním s HEOS.

Streamování hudby pomocí systému HEOS Multiroom

Po instalaci můžete streamovat hudbu přímo do kompatibilních zařízení HEOS přes Wi-Fi nebo Bluetooth, ať jste kdekoli v domě. Aplikace HEOS může také streamovat hudbu přímo do přijímače, takže můžete poslouchat hudbu prostřednictvím systému domácího kina.

Odkaz HEOS

Další způsob použití HEOS je s HEOS Link. HEOS Link je předzesilovač speciálně kompatibilní se systémem HEOS, který lze připojit k jakémukoli stávajícímu přijímači stereofonního / domácího kina nebo reproduktoru s analogovými nebo digitálními audio vstupy, i když nemají zabudovanou aplikaci HEOS.

HEOS a Alexa

Zařízení HEOS lze ovládat pomocí hlasového asistenta Alexa ihned po připojení aplikace Alexa na smartphonu ke kompatibilním zařízením HEOS. Po navázání spojení lze bezdrátové reproduktory kompatibilní s HEOS nebo přijímač nebo reproduktory domácího kina kompatibilní s Alexa ovládat hlasovým ovládáním prostřednictvím našeho smartphonu nebo vyhrazeného zařízení Amazon Echo.

HEOS se poprvé objevil v roce 2014 jako HS1. V roce 2016 však Denon představil 2. generaci HEOS (HS2), která byla rozšířena o další funkce. Vybaveno samostatným tlačítkem pro bezdrátové reproduktory HEOS a streamování Bluetooth. Díky podpoře zvuku ve vysokém rozlišení a podpoře bezdrátového přenosu 5 GHz se HS2 dále rozšířil.

Testování

Chcete-li připojit reproduktory k síti Wi-Fi, stačí nabít aplikaci HEOS nebo použít ethernetový kabel nebo 3,5mm konektor k přenosu dat ze smartphonu nebo tabletu do zařízení. Blikající LED na každém produktu indikují jeho stav.

Alexa vám umožňuje ovládat přehrávání pomocí hlasového ovládání, má také připojení Bluetooth, i když mu chybí aptX vyžadovaný pro „CD-like“ 16bit / 44,1kHz streamování.

Ovládejte HEOS

Pokud chcete HEOS používat na více zařízeních, můžete si vytvořit účet Denon. To nám umožňuje ukládat různá hesla a rychle se přihlásit ke svým účtům, když přepneme na jiný tablet nebo smartphone.

Zatímco Spotify funguje prostřednictvím Spotify Connect, ostatní aplikace se objevují v samotné aplikaci HEOS. Pokud chcete posílat hudbu do více reproduktorů, můžete snadno nastavit požadovanou konfiguraci. Rozsah je schopen přehrávat hudební toky 24bit / 192kHz přes bezdrátovou síť nebo USB a podporuje také DSD až 5,6MHz.

Jedinou malou nevýhodou je, že panel Nastavení je v sekci Hudba, takže například pokud jste v Tidalu a chcete změnit nastavení zařízení, musíte úplně skončit. Bylo by lepší, kdyby to bylo trochu přístupnější. Během testu byl použit reproduktor HEOS 1.

Zvuk

Testovali jsme aplikaci HEOS v menším studiu, kde byla akustika dokonalá, tištěné panely pohlcující zvuk na stěnách zajišťují správný poměr basů a difuzor spolu s předními panely vytvářel ideální zvuk. V případě studia je optimální akustika mnohem důležitější, protože na tom závisí kvalita zvukových záznamů.

Systém HEOS poskytl působivý výkon, který je zážitkem k poslechu. Při použití v menších místnostech doporučuje Denon zastavit basy v nastavení EQ. S výškami zacházel sebevědomě, ale systému HEOS chyběla přesnost nebo jemná dynamika.

Závěr

Systém multiroom HEOS společně s reproduktory DENON nemusí nutně poskytovat zvuk nejvyšší kvality, může být přesnější, dynamičtější a příjemnější. Nastavení je velmi jednoduché, zařízení můžete rychle najít a připojit se k němu a nepřeberné množství funkcí je opravdu působivé.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky