Recenze LG CX OLED TV

Televizor LG CX OLED nabízí ohromující obrazovou a zvukovou technologii 4K. Televizory OLED jsou velmi populární a není divu. Díky svému intenzivnímu jasu a úrovním hluboké černé jsou tyto televizory skutečně ohromující.

Na rozdíl od LCD displeje OLED nevyžadují k osvětlení obrazu samostatné podsvícení. Pixely vyzařují své vlastní světlo. To je pro ně zvláštní výhoda, protože každý pixel lze jednotlivě zcela zapnout nebo vypnout; blikající podsvícení LCD zařízení nemá za následek rozmazaný obraz.

Společnost LG dále vyvinula tuto technologii OLED a vylepšila zpracování videa pomocí nového procesoru Alpha 9 Gen 3 a softwaru AI ThinQ. Jednou z jeho primárních funkcí je rozlišovat mezi různými typy objektů, detaily, jako jsou tváře a grafika, které se objevují na obrazovce, aby poskytly podrobnější zpracování. Můžete nastavit software tak, aby detekoval, jaký obsah (sport nebo filmy) sledujete, a automaticky upravit obraz.

CX také podporuje nejoblíbenější formáty 4K s vysokým dynamickým rozsahem, včetně formátů HDR10 a HLG (hybrid log gamma) pro streamovací služby, jako je YouTube, a 4K vysílání, jako je DirecTV. A CX podporuje stále populárnější formát Dolby Vision HDR, který je nyní rozšířen o označení IQ, což znamená, že televizor může upravit obraz tak, aby vyhovoval světelným podmínkám vnímaným v místnosti.

Funkce LG CX OLED

LG-CX Dunner-tv

LG CX OLED je k dispozici v mnoha různých velikostech. Ve čtyřech modelech mají televizory LG CX OLED prakticky stejné funkce a schopnosti, nabízejí stejný počet portů, stejné rozlišení 4K a podporu HDR a stejný OLED displej s dokonalým rozlišením a jasem. Na rozdíl od modelů LCD, které nabízejí různé funkce na různých velikostech obrazovky, nabízí technologie LG OLED stejnou ostrost a ideální kontrast pro všechny velikosti obrazovky.

Design

Další výhodou technologie OLED je, že jelikož neexistuje žádné samostatné podsvícení, může být super tenké. LG CX lze připevnit na zeď pomocí standardního držáku. Přiložený stojánek ve tvaru klínu je však velmi stabilní oporou. Lze jej upevnit několika šrouby.

Přístavy

Zadní panel má celkem čtyři porty HDMI 2.1 a tři porty USB 2.0. Zařízení má ethernetové připojení a také RF koaxiální konektor. Pro zvuk je k dispozici optický digitální zvukový výstup a mini jack pro kabelová sluchátka.

LG CX má standardní podporu Wi-Fi a připojení Bluetooth pro spárování se sluchátky a mozkovými bezdrátovými reproduktory. Zařízení LG také podporuje formát aptX pro lepší bezdrátovou věrnost. Televizor navíc podporuje Apple Airplay2 a Apple Homekit.

Výkon

Při nastavování LG CX existuje řada zobrazovacích možností, které vyhovují prakticky jakémukoli vkusu. Existuje celá řada přednastavených nastavení obrazu, včetně sportů, filmů, her, živých obrázků a režimů efektů HDR. Zahrnuje také nový režim Filmmaker, který produkuje původní obraz co nejpřesněji obnovením poměru stran, barev a obnovovací frekvence původního filmu. Stejně jako režim Kino může být trochu rozmazanější než ostatní nastavení, ale poskytuje nejpřesnější obraz. Nastavení LG CX AI Picture Pro má tendenci zpracovávat různé části obrazu odlišně.

Celkově byla věrnost barev LG CX vynikající. Pozorovací úhel byl výjimečně dobrý. Bez ohledu na polohu sledování nedochází k žádnému snížení jasu nebo sytosti. Filmy vypadaly téměř trojrozměrně. Ve filmovém režimu vytvářel mnohem hlubší barvy a realističtější odstíny pleti.

Jedním z nejzákladnějších rozdílů mezi modely CX OLED a levnějšími modely 4K je to, že změna barev není u menších modelů plynulá. CX OLED na druhé straně zvládá většinu přechodů bez zkreslení. Obsah populárního Netflixu nebo jiných streamovacích služeb se také na televizní obrazovce zobrazuje fantasticky ostře a jasně. LG CX nezklamal ani standardním HD obsahem.

Jednou z oblastí, kde OLED obecně zaostávají, je zobrazení stínů a detailů v tmavších scénách. Jsme rádi, že LG CX OLED tyto problémy překonal.

Console pro LG OLED pro XBOX

LG je také skvělé pro hraní her. Má herní režim se sníženou latencí, který fungoval dobře s hrou Xbox One 4K. Společnost LG podporuje HGiG pro hraní HDR. Společnost LG obsahuje funkci obnovování pixelů, která má eliminovat retenci obrazu,

Test

Společnost LG nabízí přesnou a širokou škálu barev. Přesnost barev modelu LG CX byla jedním z nejvýraznějších faktorů. LG CX poskytuje jeden z nejširších barevných gamutů, jaké jsme kdy viděli, což má za následek intenzivnější barvy a zářivý obraz

LG CX prokázal své schopnosti i ve hrách Díky režimu nízké latence jsme mohli vidět dokonalé obrázky i pro hry. Sečteno a podtrženo: LG CX je jedním z nejlepších herních televizorů, které můžeme získat.

Zvuk

Obecnou slabinou televizorů s velkou plochou obrazovkou je jejich zvuk. Jejich elegantní design postrádá prostor pro tradiční reproduktory. Zařízení má nastavení AI Acoustic Tuning, které používá mikrofon dálkového ovládání ke kalibraci zvuku pro danou místnost. Dokončení kalibrace trvá jen několik sekund, poté televizor zněl lépe, výsledkem byl vylepšený zvuk, hudba a zvuk byl více v popředí, uprostřed.

Pro ideální zvuk je lepší vytvořit kvalitní zvukový systém s vhodnými reproduktory a zesilovačem. Pokud chceme dosáhnout dokonalého řešení, je třeba řešit také akustiku místností. Na stěny a strop se doporučuje umístit akustické panely a difuzory pohlcující zvuk. Testování bylo prováděno ve větším obývacím pokoji, kde byly na akustice vylepšeny absorpční panely z dřevěné membrány, stejně jako pyramidové difuzory a akustické rohože.

LG CX OLED podporuje také Dolby Atmos. Existuje několik přednastavených zvukových režimů a režim Kino poskytuje nejvyváženější efekty. K dispozici je také pětipásmový ekvalizér, který je účinný ve frekvenčním rozsahu 100 Hz až 10 000 Hz, takže pokud chcete upravit zvuk, můžete tak učinit ve standardním režimu.

V hudebním poli jsme slyšeli trochu příliš živé výšky a příliš zvýrazněné basy, ale po úpravě režimu Hudba jsme dosáhli vyváženého zvuku.

Funkce Smart TV

Společnost LG se stala nejlepším proprietárním programem vylepšením svého softwaru smart TV webOS. Společnost LG podporuje také populární aplikace jako Hulu, Disney + a Showtime, ale nenabízí širokou škálu televizorů Android jako Sony nebo Roku.

Všechny aplikace, které jsme testovali, od Netflixu po Vudu, fungovaly dobře, došlo k několika drobným nedostatkům, například k tomu, že hudební aplikace Pandora nedokázala na obrazovce zobrazit vše správně, ale problém vyřešila pozdější aktualizace softwaru. Společnost LG udržuje aplikace aktuální, webOS je nesmírně užitečný.

Souhrnný seznam kanálů LG, bezplatných streamovacích služeb a filmů využívajících Xumo se také ukázal jako velmi užitečný.

Dálkové ovládání

Dálkový ovladač je vzdálenost LG-CX

LG Magic Remote má uprostřed rolovací kuličku, pomocí které lze pohybovat kurzorem na obrazovce, například bezdrátovou myš, a standardní numerická a hlasitostová a kanálová tlačítka.

Jedná se o logicky uspořádané zakřivené dálkové ovládání, které lze také použít jako univerzální ovladač. Dálkovému ovladači trvalo několik sekund, než rozpoznal například PlayStation 4 a provedl příkaz také na tomto zařízení. Stisknutím a podržením tlačítka mikrofonu na dálkovém ovladači spustíte Google Assistant, který funguje velmi dobře.

Na rozdíl od prémiových členů rodiny LG OLED nemá CX OLED integrované vzdálené mikrofony, takže můžete použít pouze mikrofonní vstup dálkového ovládání. Chytré televizory LG ThinQ také nabízejí vestavěnou podporu pro Amazon Alexa.

celkem

Tato inteligentní televize odměňuje filmové fanoušky bezkonkurenčním obrazem. Pokud hledáme nejlepší možný 4K obraz, LG nezklame. Díky vylepšenému zvuku a nejmodernějším funkcím chytré televize včetně hlasového ovládání se toto zařízení stává ještě atraktivnějším. Pokud chcete ještě skutečnější filmový zážitek, můžete místo televizoru použít projektor a projekční plátno, ale je třeba zmínit, že řada LG CX a další chytré televizory s podobnými schopnostmi jsou schopny dosáhnout mnohem ostřejšího obrazu, vyššího rozlišení a jas než nejlepší projektory!

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky