Otestovali jsme reproduktor Klipsch Forte III!

V 70. letech se společnost Klipsch stále více rozšiřovala a postupem času bylo nutné rozšířit nabídku originálních reproduktorů Klipsch. Původní Klipsch Forte byl uveden na trh v roce 1985. Klipsch najal mladé, kreativní inženýry, aby vyvinuli novější a modernější modely reproduktorů Klipsch. Skupina mladých inženýrů, včetně Garyho Gilluma (který se připojil ke společnosti Klipsch v roce 1974), Jima Huntera a později Roye Delgada, pomohla se schopností a vášní vytvořit třetí model Klipsch Forte. Klipsch navrhl nejmodernější bezodrazovou komoru, na kterou Klipsch obdržel v roce 1983 patent.

Funkce

Recenze reproduktorů Klipsch Forte III

3pásmový, přední reproduktor, rozměry: 33 x 91,4 x 41,9 cm, impedance 8 Ohm, přenos minimální frekvence: 38 Hz, přenos maximální frekvence 20000 Hz, dělící frekvence 650/5200 Hz, průměr výškového reproduktoru 25 mm, průměr subwooferu 38 mm , průměr subwooferu / středového reproduktoru 44 mm.

Design

Vedený Paulem W. Klipschem, Gary Gillum začal pracovat na návrhu reproduktoru, který by poskytoval více basů z menší reproduktorové skříně. Experimentováním s pasivními zářiči nebo „dronovými“ reproduktory inženýry společnosti Klipsch vyvinul tým inženýrů reproduktor, který poskytoval dobré rozšíření basů z menšího boxu.

Forte III je vybaven vylepšeným 12palcovým subwooferem s větší kmitací cívkou. Středobasové a výškové reproduktory Forte III jsou nejmodernější titanové měniče. V důsledku toho byl dosažen přesnější, zakrytý zvuk. Také crossover nového reproduktoru Forte III byl pečlivě přepracován.

Reproduktor Forte III je k dispozici ve čtyřech barvách, vyrobený z dýhy ze skutečného dřeva, a má 305 mm subwoofer K-281 s kompozitním kuželem v reproduktorové skříni; je umístěn trychtýřový reproduktor střední třídy K-703-M a trychtýřový výškový reproduktor K-79T. Systém má také 381 mm pasivní zářič, který využívá výhody akustického tlaku generovaného subwooferem. K zařízení byl přidán zcela nový crossover, který pracuje v rozsahu 650 Hz až 5,2 kHz, a na zadní straně je dvojitý (dvouvodičový) terminál.

Nastavení

Musíte zjistit, jak krásný je pár reproduktorů Klipsch Forte III. Tyto reproduktory jsou ručně vyráběny v továrně Klipsch v Hope v Arkansasu. Reproduktory, které jsme testovali, jsou vyrobeny v lesklé černé barvě, jasan, design je mimořádně velkolepý.

Neprůhledná černá mřížka reproduktoru je velmi estetická a tajemná. Podle pokynů v příručce Klipsch byly reproduktory umístěny proti zadní stěně a v rozích. Výrobce doporučuje ponechat určitou vzdálenost mezi reproduktorem a stěnou. Pokud chcete, můžete reproduktor umístit mnohem blíže k zadní stěně než obvykle. Nechte cca. 10-15 cm od zadní stěny a získáme vážnou hlubotisk. Tento režim umístění slyšitelně fungoval dobře. Společnost Klipsch také doporučuje, abyste při umísťování reproduktorů také zajistili, aby středový rozsah a výškový reproduktor vyzařovaly směrem k sedící pozici posluchače.

Testování Klipsch Forte III

Testovali jsme reproduktory v celém velkém kině, spárovaném s přijímačem Onkyo TX NR676. Místnost byla téměř akusticky téměř dokonalá, s panely pohlcujícími zvuk a akustickými difuzéry byly problémy se zvukem téměř odstraněny, ale strop by stále potřeboval nějaké přední panely difuzoru pro bezchybný výsledek. Akustický vývoj je při navrhování místností domácího kina zásadní. V opačném případě získáme nejlepší, nejnovější a nejdražší audio a hi-fi zařízení a konečný výsledek bude zklamáním. Stojaté vlny, ozvěny výrazně zhoršují požitek ze sledování filmů nebo poslechu hudby.

Forte III jsme také testovali v několika hudebních stylech. Během testování jsme zažili dynamický a detailní zvuk. Klipsch Forte III dodal čistou, ostrou a detailní produkci. Basa byla působivě jasná. Zvuky zaplnily prostor. Měli jsme vyvážený, optimálně nasměrovaný zvuk. Chyběly mi hluboké basy a propracovanost. Poskytuje vyšší akustický tlak i při nižším akustickém výkonu. Zesilovač 200 W může dodat méně energie k dosažení daného akustického tlaku. Výsledkem je větší stabilita, lepší ovládání, menší zkreslení.

Pasivní basy

Jednou z hlavních výhod reproduktoru Forte III je, že lépe ovládá vysílání. Pokud reproduktor směřuje zvukové vlny směrem k posluchači, lze se vyhnout odrazu od stěn, což může snížit stereofonní obraz. U Forte III se Klipsch rozhodl namontovat pasivní basový prvek na zadní stranu. 15palcová baterie není žádným způsobem spojena s křížovým filtrem, ale je navržena tak, aby poskytovala basům mimořádnou váhu. Například nedosahuje frekvenčního rozsahu.

Logo Forte-III-mit

Krásné reproduktory jsou vysoké až 92 cm, čalouněné látkovými mřížkami, ale ve srovnání s jejich velikostí jsou schopné velmi vážného výkonu. Podle společnosti Klipsch mohou reproduktory vydávat akustický tlak až 116 dB. Reproduktory Klipsch postrádají basový základ a nezní tak sofistikovaně jako dvojice reproduktorů Dynaudio.

Výrok

Tento reproduktor charakterizuje krásný vnější design, skvělý, čistý a lehký dynamický zvuk. Detaily, střední a vysoký rozsah byly také v pořádku, prostorné a poskytovaly vzdušný produkt. Instrumentální i vokální sekce zněly výrazně a ostře. Basy jsou adekvátní, i když u nejnižších basů je stále co zlepšovat. Ať už hledáte ideální reproduktor pro domácí kino nebo posloucháte hudbu, Forte III může být perfektní volbou pro každého. Vzhledem k jeho velikosti není ani jeho umístění příliš obtížné. Pokud by nám neunikly hluboké basy, dali bychom výrobku Klipsch dokonalé hodnocení.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky