Recenze reproduktorů Harman Kardon Citation 100

Harman Kardon Citation 100 je chytrý reproduktor s optimální kvalitou zvuku a kompaktními rozměry. (Rozměry: 27,5 x 17,2 x 16,3 cm, hmotnost 2,7 kg). Extrémně snadné použití, snadné použití, detailní, jemný zvuk. Prostřednictvím Chromecastu máte přístup k více než 300 hudebním službám a streamům ve vysokém rozlišení. Hlasové ovládání je také povoleno pomocí Chytrých karet Google.

Společnost Harman Kardon již dříve vyrobila několik vysoce profilovaných a inovativně vyhlížejících reproduktorů, včetně transparentních reproduktorů SoundSticks, ale s érou inteligentních reproduktorů se výrobce přizpůsobuje novým potřebám.

Harman Kardon Citace 100

Recenze reproduktoru Harman Kardon Citace 100

Vzhled nejnovějšího modelu společnosti, Harman Kardon Citation 100, se vyznačuje minimalistickým a elegantním designem. Kromě snadného a bezproblémového streamování naší oblíbené hudby, dokonce i při vysoké hlasitosti, byly basy neobvykle silné a výjimečné, i když to občas vypadalo trochu nevyváženě.

Vzhled

Citation 100 se od standardního provedení příliš neliší. Mřížky tkanin ze směsi vlny jsou o něco tmavší než výrobky jiných značek, ale mezi tímto a Google Home Max je spousta stylistických podobností, včetně LED diod pod přední tkaninou, které indikují, že vestavěný Google Assistant čeká na naše pokyny.

Citace je menší než Home Max a svým tvarem se blíží Sonos One. Velikost je zde stejně méně důležitá, protože Harman Kardon Citation 100 není přenosný reproduktor. Celý reproduktor má vysoce kvalitní látkový kryt, který je nejen estetický, ale také skvělý na dotek. Logo značky Harman Kardon je pěkně umístěno na středové spodní části reproduktoru, což je elegantní a subtilní řešení.

Citát-100-níže

Napájecí kabel je umístěn ve spodní části reproduktoru a má otvor, který kabelu nebrání v umístění reproduktoru na rovný povrch. Ve středu přední části reproduktoru jsou 4 LED diody, které indikují hlasitost a aktivaci Google Assistant.

Dotyková tlačítka jsou umístěna v horní části reproduktoru. Ovládání dotykové obrazovky by mohlo být trochu citlivější. Zvýšení a snížení hlasitosti může být problém, protože ovládací prvky někdy dotek necítí správně. To však není tak velký problém, protože reproduktor můžeme také ovládat hlasem pomocí Google Assistant. O ovládání na dotykové obrazovce tedy opravdu není nouze.

Funkce

Citace také nemá pomocný vstup ani port USB. To je jedna ze slabých stránek nástroje. Nejde však jen o reproduktor s digitálním asistentem. Má také funkci Bluetooth, která je vhodná pro streamování pomocí aplikací, které nepodporují Google Cast.

Mimochodem, reproduktor plně funguje s bezdrátovým systémem Google Home. Nastavení se provádí také pomocí aplikace Google Home, která také spravuje služby více místností. Lze jej také připojit k jiným reproduktorům Google Home.

Poslouchejte svůj hlas pomocí mikrofonního systému Google Assistant. Není však jasné, kolik mikrofonů je – obvykle je pro chytré reproduktory obvyklých 6 mikrofonů, ale zde jsou zobrazeny pouze dva. Popis Harmana Kardona neodhalí, zda jsou za mřížkou ukryty další mikrofony.

Citation 100 detekuje zvuk při normální hlasitosti a mikrofony jsou dostatečně citlivé, aby mohly na zařízení mluvit na dálku.

Zvuk

Testovali jsme reproduktor v menší místnosti. Jelikož jsme dříve na žádost zákazníka provedli online akustické měření, proběhlo v místnosti také akustické ošetření. Akustika místnosti byla tedy adekvátní, na stěny byly vytištěny panely pohlcující zvuk a na podlahu byl položen koberec Soft Melody, takže majitelé úspěšně odstranili problém s ozvěnou. Kromě absorpce zvuku je velmi důležité umístit na stěny difuzory, aby nespadly do chyby nadměrného tlumení. V relativně malé místnosti poskytovaly některé dřevěné difuzory Art ideální distribuci zvuku.

Nabídka-100 palců

Harman Kardon Citation 100 má 20 mm výškový reproduktor a 10 cm subwoofer. Jeho hlavní hnací silou je velký pasivní zářič umístěný na zadní straně pouzdra reproduktoru.

Basy jsou charakteristickým rysem citace 100. Nízké frekvence jsou extrémně silné a nejnižší subwoofery jsou naprosto ideální pro kompaktní reproduktory. Tento reproduktor je schopen detailního a plného zvuku, i když jsme zjistili, že basy byly občas mírně nevyvážené. V některých částech hudby byly basy příliš zdůrazněny, což pro nás bylo dost matoucí. Středy byly bohaté a vysoké tóny byly jasné a svalnaté basy je jen občas přemohly.

Citation 100 je při vysoké hlasitosti sebevědomý, mnohem více než Sonos One. Díky vzrušujícím a intenzivním basům je Harman Kardon ideálním reproduktorem pro párty. Bylo by však hezké, kdyby bylo možné v případě potřeby upravit zvýrazněné basy Citace a nabídnout tak vyváženější alternativu, kde by basy nebyly neustále zdůrazňovány.

Snadné použití

Jednou z krás nástrojů Google Assistant je snadné nastavení a Harman Kardon Citation 100 není v této oblasti výjimkou. Jediné, co musíte udělat, je připojit reproduktor, stáhnout si aplikaci Google Home a nastavit nové zařízení v aplikaci.

Pomocí aplikace Google Home můžete reproduktor snadno nastavit prostřednictvím připojení Wi-Fi. Po připojení k Wi-Fi se reproduktor objeví na panelu nástrojů aplikace Google Home a můžeme na něm provádět všechny operace Google. Samozřejmě to zahrnuje počasí, hudbu, zprávy a téměř vše, co Google může nabídnout.

celkem

Hloubky reproduktoru jsou příliš silné na to, aby se daly považovat za vyvážené, ale jinak je to vkusně znějící, inteligentní reproduktor, který má dostatek zvukové škály, aby zaplnil prostor ve většině místností. Vnější design je moderní a elegantní, opravdu okázalý kousek, který byl vyroben z vysoce kvalitních komponent. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům není problém umístit. Nemá však ani vstupy aux a USB. Cena Citation 100 je docela vysoká, takže ne každý si určitě vybere tento model.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky