Testovali jsme studiový monitor Adam S2V!

Adam (Advanced Dynamic Audio Monitors) byl založen v roce 1999 v Berlíně. S2V je klasický obousměrný monitor zblízka, který se nejlépe doporučuje pro malá a střední studia.

Série „S“

Ovladač S-Series Bass ELE (Extended Linear Excursion) je naprosto jedinečný design navržený pro reproduktory a basový reflexní systém řady S. Tato technologie reprodukuje zvuky v extrémně vysokých rozlišeních, zejména díky nízké hmotnosti, optimalizovanému vnitřnímu útlumu a přesnému a přesnému připojení tuhého kuželu. Vyvinut, aby se minimalizovala rezonance a zkreslení, koš také poskytuje dokonalý a jasný, transparentní zvuk, a to i při vysokých úrovních akustického tlaku.

Basreflexové trubice řady S byly přepracovány s optimálním zaoblením, aby se minimalizovala ztráta signálu v důsledku tření a turbulence na připojeních na předním panelu, a do portů byla začleněna ještě další technologie bez rezonancí.

Důležitým rysem těchto subwooferů je dokonce mechanické odpružení, které pracuje naprosto optimálně a rovnoměrně v obou směrech, což umožňuje přenos basových frekvencí bez zkreslení i při vysokém akustickém tlaku. Dynamika původního zvuku je tímto systémem odpružení zachována, je schopna řízeně tlumit pohyb membrány, při vysokých špičkách robustní odpružení zaručuje zvuk bez zkreslení v celém frekvenčním rozsahu. Materiál koše reproduktoru se ve zvláštním procesu převádí na chladič, což dále pomáhá správně ochladit zařízení.

Výškový reproduktor X-ART / S-ART

Unikátní výškový reproduktor X-ART značky Adam je vyráběn ručně v Berlíně. Tento nejmodernější výškový reproduktor je schopen reprodukovat vyšší rozsahy s přirozeně znějící dynamikou bez zkreslení. U řady S to bylo dále vyvíjeno a dostalo označení S-ART.

Podívejme se na monitor S2V!

dvojice adam-s2v-studio-monitor

7palcový basový pohon je speciálně navržen pro řadu S. Pokrývá frekvence mezi 35 Hz a 50 000 Hz, je výkonný, bez zkreslení a nabízí široký dynamický rozsah s nízkým koncovým bodem. Studiový monitor S2V je nejmenším členem série.

s2v-zadní panel

Subwoofer je třídy „D“, výškový reproduktor je třídy A / B, palubní DSP, nabídka OLED je také na zadním panelu. Používání ovládacích prvků na zadním panelu je docela nepohodlné.

Na reproduktoru je také analogový, digitální konektor XLR a vstup USB. Velký, pevný hliníkový vlnovod dále vylepšuje zvuk. U analogových vstupů není vyžadována žádná kombinovaná zásuvka XLR. Šestiúhelníkový basový pohon poskytuje neomezenou dynamiku a nízké zkreslení, zatímco HPS, vysokofrekvenční propagační systém a výškový reproduktor S-ART poskytují bezchybný stereofonní zvuk.

HPS vlnovod

Vlnovod HPS byl speciálně vyvinut pro řadu S-ART, uzavřený výškový reproduktor, poskytuje plynulý zvuk, minimální odraz i při vysokém výkonu a vysoce výkonný motor DSP vyrovnává frekvence.

s2v-monitor-diagram-frekvence

Motor DSP optimalizuje přejezdy v pořadí. generovat lineární odezvy v celém frekvenčním rozsahu. a ladění místnosti lze provést také se svolením DSP, stejně jako sledování ochrany vysokofrekvenčního měniče a usnadnění různých možností rozšíření v průběhu času. Aktualizace softwaru lze snadno provádět přes port USB, takže funkce DSP lze ovládat také z počítače.

Možnosti nastavení EQ

Šestipásmový parametrický EQ nabízí tovární a uživatelsky upravitelné předvolby. Z našich zkušeností se nejvíce změnilo výchozí nastavení Pure Presets nebo Uniform Natural Response. Po stažení aplikace S Control můžete také provést nastavení pomocí aplikace. Subwoofer má výkon 300 wattů a výškový reproduktor má výkon 50 wattů.

Adam-audio-reproduktor

Exteriér má moderní, elegantní, zaoblené hrany, dva přední basreflexové porty na přední straně panelu, hlavní ovládací prvky na zadním panelu a LCD displej, který není příliš pohodlný a obtížně přístupný.

Zvuk

S2V byl testován ve středně velkém studiu, akustická manipulace studia byla velmi důkladná a zvuk pohlcující a difuzní prvky na stěnách a stropu vylepšily zvuk. V případě zvukových nebo mixážních studií je dokonalá akustika ještě důležitější, protože zvukový záznam nebo hudební mix mohou být bezchybné, pouze pokud jsou eliminovány akustické poruchy v místnosti, které mohou být způsobeny odrazy nebo nepříznivým časem dozvuku.

Test testu jsme zahájili Linkin Park’s What I’do Done. Zažili jsme lineární zvuk, detaily, přesnou frekvenční odezvu a slyšeli jsme intenzivní a extrémně silné basy. Nezaznamenali jsme ani žádné zkreslení při vysoké hlasitosti, což je také způsobeno Adamovou jedinečnou technologií a stabilním a robustním designem krytu reproduktoru. Nastavení korekce místnosti EQ je jednoduché a snadno proveditelné, buď prostřednictvím nabídky OLED, nebo prostřednictvím USB. Když jsme pak poslouchali hit My Blood od Twenty One Pilots, měli jsme vyvážený a přesný zvuk, přesnost a detaily byly také vynikající, hluboké byly svalnaté a perkusivní.

Pro ideální výkon a zvuk reproduktorů je důležité umístit je do výšky sedu, zejména kvůli vysokým a středním rozsahům, které se mohou zdát rušivé kvůli nesprávnému umístění.

Výrok

11 kg kompaktní monitor Adam má působivou sílu a kombinovaný výkon až 120 decibelů SPL na pár. Pro malá a střední studia se doporučují reproduktory S2V, které lze použít jako monitory zblízka. Je velmi důležité se ujistit, že reproduktory jsou při jejich umístění ve výšce k sezení. Monitory reprodukovaly velmi vyvážený, jasný, přesný a detailní, dynamický zvuk s intenzivními a určitými hloubkami. Nastavení EQ je užitečné a nezpůsobuje žádné potíže. Ovládací prvky i nabídka OLED jsou umístěny na zadní straně monitoru, je obtížné k nim získat přístup, a proto je jejich ovládání nepohodlné.

Přestože nám chyběla kombinovaná zásuvka XLR a TV, nenašli jsme příliš mnoho na stížnosti na zvuk zařízení.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky