Otestovali jsme bluetooth reproduktor UE Wonderboom 2!

Ultimate Ears je americký výrobce sluchátek a reproduktorů ve Spojených státech. Mindy a Jerry Harvey založili společnost v roce 1995. V srpnu 2008 získala společnost Ultimate Ears společnost Logitech.

Recenze UE Wonderboom 2

Recenze reproduktorů Wonderboom 2 UE

Léto je obdobím svobody a cestování a přijde vhod s odolným přenosným bluetooth reproduktorem s dobrou kvalitou zvuku, který nezničí pár kapek vody nebo prachu a vydrží menší nárazy. Je důležité, aby byl relativně lehký a kompaktní, aby se vešel do menší tašky.

Wonderboom je trochu jako obyčejný UE Megaboom 3 – mírně širší, ale mnohem kratší. Model druhé generace je jen o málo větší než původní Wonderboom. Váží téměř dvakrát než JBL Clip, ale to neznamená, že by byl těžký.

V horní části zařízení jsou tlačítka pro párování napájení a Bluetooth a také textilní poutko k zavěšení nebo přenášení reproduktoru. V horní části Wonderboom 2 také najdeme další tlačítko uprostřed, které vám umožní ovládat přehrávání. Jedním stisknutím tohoto tlačítka spustíte nebo pozastavíte skladbu a dvakrát rychlým přetáčením vpřed. Hlasitost můžete upravit pomocí velkých tlačítek + a – na boku reproduktoru.

Entrada Micro USB UE Boom-2

MicroUSB port pro nabíjení je umístěn pod krytem ve spodní části reproduktoru. Wonderboom neobsahuje port pro kabelové připojení.

Výkon

Wonderboom přináší překvapivě plný zvuk ve srovnání s malým reproduktorem s opravdu hlubokými a vysokými tóny. Nabízí o něco více basů než model první generace. Je to jeden z nejlépe znějících přenosných reproduktorů, které můžeme za tuto cenu získat, ačkoli JBL Flip 4 nebo 5 je o něco lepší v kvalitě zvuku – hlavně proto, že Flip je větší, což vám umožňuje vytvořit širší zvukové pole.

Test

Testovali jsme také Wonderboom 2 v menší místnosti a venku. Místnost byla nedávno akusticky ošetřena, na stěnách byly použity panely s dvojitou koženou membránou pohlcující zvuk a na podlahu umístěny akustické zvukové panely Cube, které zajišťovaly správný zvuk. Na stěnách jsou dokonce Art difuzéry zajišťující rovnoměrné rozložení zvuků.

Při poslechu Topic / Bebe Rexha’s Chain My Heart zněly basy v Wonderboom 2 v optimální hloubce a vokály byly jasné a dobře slyšitelné. Střední i vysoký rozsah byl překvapivě živý a jasný, žádný z nich nepůsobil rušivě.

Wonderboom má působivou sílu venku, včetně bazénu. Ve spodní části reproduktoru je tlačítko Outdoor Boost, které v hlučném prostředí ještě zvyšuje hlasitost. Všechna tlačítka jsou membránového typu pro odolnost proti vodě. Pokud ve spodní části stisknete venkovní tlačítko Boost, dokáže dosáhnout hlasitosti téměř 100 decibelů, ale přesto produkuje hlasitost 94 decibelů. Musíme ale poznamenat, že jsme při maximální hlasitosti zaznamenali zkreslení a kolem 85 decibelů to znělo mnohem lépe.

Wonderboom-2-Wasserdicht

Zařízení Wonderboom 2 má krytí IPX67, což znamená, že jej lze ponořit až na 30 minut. Ponořili jsme se na 5 minut do vody bazénu a bez problémů jsme pokračovali ve hře. Navíc je dokonce prachotěsný. Můžeme reproduktor vypustit několikrát, aniž bychom se vážně poškodili, takže je to reproduktor, který si opravdu můžeme vzít s sebou kamkoli, ať už jedeme na turistiku nebo dokonce relaxujeme u bazénu.

Podle UE poběží Wonderboom 2 na plné nabití 13 hodin. Získat informace o stavu baterie je však docela obtížné. Klávesy hlasitosti je třeba současně stisknout nahoru a dolů a reproduktor přehraje zvuk odpovídající jedné ze tří úrovní: vysoké, střední nebo nízké, což indikuje stav nabití baterie. Vizuální displej by byl lepší než mnoho jiných reproduktorů Bluetooth. Při nepřetržitém používání v režimu Outdoor Boost se však výdrž baterie sníží na polovinu.

Wonderboom 2 byl rychle spárován s iPhonem. Měl dostatečnou sílu signálu a udržoval komunikaci mezi telefonem a reproduktorem i přes několik stěn. Inteligentní nastavení bohužel UE nenabízí, takže zvuk nelze nijak upravit.

Můžete také spárovat dva Wonderboomy spárováním středového tlačítka v horní části reproduktorů na 3 sekundy, ale bohužel můžete spárovat pouze dva reproduktory Wonderboom, Wonderboom 2 nelze připojit k jiným modelům od výrobce.

Wonderboom 2 se může pochlubit 360stupňovým zvukem díky své obvodové mřížce, což znamená, že získáte stejnou kvalitu zvuku, i když stojíte čelem k reproduktoru.

Závěr
Wonderboom-2-Farben

Pokud hledáte přenosný reproduktor Bluetooth, který je dostatečně malý na to, abyste si jej mohli vzít téměř kamkoli a zároveň toužíte po dobrém zvuku, Wonderboom splňuje většinu potřeb uživatelů. Ve srovnání s malým reproduktorem má dobré basy. Z hlediska ceny, velikosti a kvality zvuku zaujímá Wonderboom v žebříčku přenosných reproduktorů Bluetooth vysoké postavení. UE Wonderboom 2 je fantastický, odolný a vodotěsný reproduktor, jehož malá velikost absolutně neznamená slabý zvuk, protože reproduktor je extrémně hlasitý a zní skvěle. I když ne na basový zvuk větších reproduktorů, jako je UE Boom 3 nebo Bose SoundLink Revolve, vylepšené basy dodávají hudbě teplo a intenzitu, která předchozímu modelu chyběla. Dalo by se očekávat, že reproduktor bude dodáván s nabíjením USB-C, ale bohužel to Ultimate Ears postrádalo, stejně jako chytré funkce.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky