Test reproduktorů Sonos One

Sonos One, první inteligentní reproduktor Sonos, který se objeví na trhu audio-hi-fi v roce 2017. Pokud hlasové ovládání není důležité, možná budete chtít zvolit levnější model Sonos One SL, který je k dispozici od roku 2019 a je v zásadě stejné jako reproduktor One, pouze bez vestavěných mikrofonů a podpory zvukových asistentů.

Funkce

Reproduktor Sonos One má zabudované funkce pro streamování hudby, je odolný proti vlhkosti, takže je ideální pro použití v koupelně nebo na zahradě. Má také připojení Wi-Fi a port Ethernet. Stejně jako Play: 1 je i Sonos One napájen dvojicí zesilovačů třídy D. Pole mikrofonu vzdáleného pole poskytuje inteligentní záznam zvuku a redukci šumu.

Multiroom systém

Sonos One se bezdrátově připojí k dalším reproduktorům Sonos, což vám umožní rozšířit váš domácí zvukový systém.

Dva reproduktory najednou

Dva Sonos One společně ve stejné místnosti poskytují vynikající stereofonní zvuk; můžeme dále vylepšit kvalitu zvuku přidáním subwooferu pro hluboké basy.

Hlasová kontrola
Ovládejte reproduktory Sonos

Sonos One vám umožňuje ovládat hudbu hlasem. S aplikací Sonos můžete ovládat veškerou hudbu na jednom místě: Amazon, Spotify, Pandora, Apple Music, rádio, podcasty a další. Sonos One má dotykovou obrazovku.

Sonos One lze také umístit na zeď, strop nebo stojan na reproduktory. Jeho malá velikost je dokonce ideální pro umístění na polici. Osvětlená LED dioda zajišťuje, že budeme vždy vědět, kdy mikrofon reproduktoru funguje.

Podporované zvukové formáty: MP3, AAC (bez DRM), WMA, AAC (MPEG4), AAC +, Ogg Vorbis, Apple Lossless, hudební soubory FLAC a nekomprimované WAV a AIFF. Napájení: 100 – 240 VAC, 50/60 Hz. Rozměry: 119,70 mm x 161,45 mm, hmotnost: 1,85 kg.

Reproduktor Sonos-One

Z hlediska tvaru a velikosti vypadá One prakticky stejně jako model Play. Jediným významným estetickým rozdílem od Play: 1 je to, že šedá mřížka reproduktoru na Play byla nahrazena černou nebo bílou mřížkou, v závislosti na barvě konkrétního reproduktoru. Směšuje se s vaším prostředím efektivněji než jeho předchůdce. Tři tlačítka na Play: 1 byla nahrazena dotykovým panelem Sonos One s malými bílými LED diodami a symboly. Tyto displeje zobrazují přehrávání / pozastavení, mikrofon a některá nastavení, zatímco bílé LED indikují, zda je zapnuto hlasové ovládání. Na rozdíl od Play: 1, One také dostane vyhrazené tlačítko pro párování přímo nad ethernetovým konektorem. Bezdrátová síť společnosti Sonos je extrémně spolehlivá, takže je nepravděpodobné, že se setkáte s příliš mnoha problémy s připojením Wi-fi. Alexa a Google Assistant lze úplně vypnout, pokud je nechcete používat.

Sonos-1-reproduktor-vtip

Alexa funguje obzvláště dobře s velmi jednoduchým hlasovým ovládáním. Pokud chcete ovládat hudbu se zvukem v jiných místnostech, musíte určit, kde (např. „Alexa, hrajte Michaela Jacksona v ložnici“) a One posílá hudbu do reproduktoru Sonos, nebo dokonce není kompatibilní s Alexou Sonos také pro reproduktor, jako je PlayBar nebo Play: 5.

Sonos One také podporuje Amazon Music s hlasovým ovládáním, stejně jako Spotify, Deezer, TuneIn, YouTube Music, Apple Music a Audible.

Kromě přehrávání hudby můžete nastavit časovače a výstrahy, zkontrolovat počasí a přidat položky do nákupního seznamu.

Stojí za zmínku, že zatímco hlasové ovládání je zjevně jednou z hlavních atrakcí One, můžeme ho samozřejmě stále používat jako kterýkoli jiný reproduktor Sonos. Vlastní aplikace Sonosu zůstává nejlepší z hlediska použitelnosti a prakticky jakéhokoli streamovacího zážitku, k dispozici jsou také AirPlay 2 a Spotify Connect.

Zvuk Sonos One

Testovali jsme reproduktor v menší místnosti, kde ještě nebyla dokonalá akustika. V malé, čtvercové místnosti je největším problémem ozvěna, proto je nutné akusticky ošetřit stěny, strop a rohy. S dvojitými dřevěnými membránovými panely a použitím akustických difuzorů můžeme výrazně zlepšit zvukové problémy. Doporučujeme umístit basové pasti do rohů, abychom mohli účinně korigovat akustické chyby i v těch nejproblematičtějších oblastech. Bez správné akustiky nebude ani ten nejkvalitnější hi-fi systém znít dobře.

Sonos One jsme také testovali v několika hudebních stylech. Jeviště bylo prostorné a působivě přesné. Zvuk byl přirozený a realistický, stereofonní zvuk byl také dobrý.

The One produkoval mohutné basy, což je pro reproduktor této velikosti příjemným překvapením. Rytmus a dynamika se také ukázaly jako celkem vynikající. Výšky zněly ostře a jasně, někdy jsme zažívali nadměrnou ostrost, ale většinou vyzařovaly třpytivé a jemné výšky.

Stejně jako u Play: 1 lze dva Sonosy kombinovat a vytvořit tak stereo pár, který dokáže zaplnit místnost.

Není divu, že můžete One použít také jako prostorový reproduktor pro systémy založené na systémech Sonos Beam, Arc, PlayBase nebo PlayBar, se subwooferem nebo bez něj. Zesilovač Sonos vám umožňuje vytvořit systém 4.1 s fantomovým středovým kanálem z kabelového předního reproduktoru.

celkem

Celkově je navzdory velikosti Sonos One překvapivě dobrý, i když není schopen vynikajícího zvuku, a hlasové ovládání je další funkce navíc. Cena je také dostupná. Konfigurovat to bylo trochu těžkopádné.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky