bass traps:

Bass traps nebo membránový basový pasti jsou nezbytné pro dosažení čistého zvuku. S jejich pomocí můžeme splnit nejdůležitější a zároveň nejnáročnější úkol: tlumit basy.

Proč je nutné tlumit basy?

V případě basů pod 150 Hz se zvyšuje dozvuk. V praxi to znamená, že nebudeme slyšet skutečné množství a kvalitu nízkých frekvencí, ale zvuk místnosti. Zkreslené basy mohou poškodit zvukový zážitek, nemůžeme si plně užívat ani filmy ani hudbu.

corner element bass trap placed in the cinema room

Jak mohou membránové basové pasti pomoci?

Membránové basové pasti používáme hlavně proto, abychom snížili ozvěnu.
Membránová basová past je akustický prvek, který zmírňuje nadměrné zvukové vlny v užším frekvenčním rozsahu. Na rozdíl od jiných absorpčních akustických panelůširokopásmové akustické panely nemohou efektivně tlumit basovou frekvenci – membránové basové pasti absorbují basy výrazně efektivněji v nízkofrekvenčním rozsahu.

Speciální akustické prvky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů o tloušťce nutné pro tlumení nízkých frekvencí. Díky pečlivému dokončení a přesné montáži, správnému akustickému měření a přesnému nastavení můžeme získat jasnější, vzdušnější, živější a příjemnější zvuk.

Proč nejsou vhodné pěnové nebo polystyrénové prvky?

Délka basových zvukových vln je delší než délka vysokých frekvencí. Ke zmírnění basů potřebujeme akustické panely vyrobené z jiného typu materiálů. Hluboké basy lze snížit pouze hustým, vláknitým materiálem o vysoké specifické hmotnosti nebo akustickou membránou. Mnoho lidí dělá stejnou chybu lepením stěn plně akustickými pěnami, ale dopad je výrazně pod jejich očekáváním, naopak měkká, lehká strukturovaná pěna, polystyren, akustická pěna absorbuje vyšší frekvence, takže nízké frekvence se stávají více dominantní, zatímco původně měly být tlumeny.

Jak aplikovat membránové basové pasti?

 • Basy by měly být zmírněny v rozích nejprve na boku, primárně na přední stěně a za posluchačem.
 • Pokud je to možné, neumisťujte basové membrány přímo do zdi, ale dodržujte vzdálenost alespoň 10 cm.
 • Neměli bychom zapomenout na jednu z nejdůležitějších částí místnosti, na strop.
  Protože je tato oblast prázdná, mohou se vlny šířit bez jakékoli bariéry, která může způsobit nízké vrcholy a nuly v nízkých frekvencích.

Na jakých místech můžeme použít basové pasti?

 • Absorpční membránu lze použít ve studiích, divadlech, někdy v obývacích pokojích.
 • V případech, kdy jiné absorpční panely nedávají dostatečné zmírnění při nízkých frekvencích.
 • V místech, kde jsou vysoké frekvence již tlumeny vůči nízkým frekvencím.

Pokud si můžete koupit pouze jednu věc, mělo by to být toto!

Abychom dosáhli dokonalého akustického efektu, možná budeme muset nainstalovat několik panelů. Pokud vlastnosti místnosti neumožňují umístit správné množství akustických panelů, je nezbytné použít membránové basové pasti i v takových případech.

Tlumič basů nabízí následující výhody:

 • Jasnější, rovnoměrnější a realističtější zvuk.
 • Perfektní tlumení basů, místnost bude naplněna skutečnými basy hudby nebo filmu.
 • Dekorativní doplňky ve vašem obývacím pokoji:

Kromě perfektního ozvučení věnujeme zvláštní pozornost i vzhledu. Používáme kvalitní materiály – dřevo, kůže, imitace kůže, akustický samet – a realizujeme i individuální nápady – vlastní fotografii, tištěný design, vlastní velikost.

Proč jsou membránové basové pasti vyrobené společností Perfect Acoustic dobrou volbou?

Vyrobeno s odborností a zkušenostmi

Kromě naší vysoké odborné způsobilosti můžeme při navrhování a výrobě našich produktů využívat i zkušenosti z předchozích let.
Jsme hrdi na to, že dnes mají naše membránové basové pasti na trhu nejvyšší koeficient absorpce zvuku dosažený naší jedinečnou technologií s maximální účinností.

Vyrábí se podle vašeho vkusu

Při výrobě našich speciálních basových pastí zaměřující se na basy věnujeme zvláštní pozornost jejich akustické účinnosti a estetickému vzhledu. Kromě sofistikovaných povrchových úprav a použitých materiálů je důležité, aby naše výrobky odpovídaly stylu vašeho studia, obývacího pokoje nebo domácího kina.

Praktické umístění, snadné nastavení

Kromě akustické účinnosti a estetického vzhledu usilujeme také o praktické umístění. Naše membránové basové pasti nemusí být díky své velikosti a hmotnosti pouze připevněny na zeď, ale mohou stát i samostatně.
Tím mohou být také použity jako mobilní panely.
Naše panely dodáváme s otvory pro šrouby, abychom usnadnili montáž na zeď nebo strop.

Jaký druh materiálů používáme?

V závislosti na modelu mohou být basový pasti vyrobeny ze dřeva nebo z imitace kůže. Největším problémem je tlumení nízkých frekvencí pod 70 Hz, protože vláknité absorpční materiály s vysokou hustotou nejsou vhodné.
Rezonující membránové basové pasti ze dřeva nebo kůže však mohou ztlumit nežádoucí nízkofrekvenční zvukové vlny až do 30 Hz.
Dřevěné membrány pracují mezi 30 Hz a 200 Hz, imitace kožených membrán tlumí zvuky mezi 30 Hz a 600 Hz.

Vzhled našich výrobků

Kromě efektivity věnujeme zvláštní pozornost i vzhledu, který nabízí širokou škálu vzorů:

 • Akustický samet v 16 různých barvách
 • Imitace kůže v různých barvách a texturách.
 • Volitelné tištěné návrhy z našeho skladu
 • Možnost vlastní fotografie
 • Velikosti na zakázku
 • Navrhování skrytých absorbérů

Význam použití materiálu v akustice místnosti:

Efektivní absorpce basů vyžaduje použití vhodných surovin. Akusticky ideální materiály mají pružnou, perforovanou nebo porézní strukturu a vyznačují se vysokou hustotou. Takovými materiály jsou tvrdá dřeva, která používáme, překližka, laminovaná nábytková deska a textil vyvinutý speciálně pro akustické účely. Akustické hedvábí, kromě svých vlastností proti prachu, je flexibilní a odolná tkanina, stejně jako akustická imitace kůže. Hustá akustická bavlna je vynikajícím a zcela zdravým materiálem pohlcujícím zvuk. Buněčné materiály, jako je polystyrén, jsou nevhodné pro absorpci zvuku i zvukovou izolaci.

Nevylučujeme basy!

Hluboké zvuky jsou potřebné pro dokonalý a harmonický zvuk, ale určitě musíte spravovat rozsah basů, abyste nezničili zvukový zážitek. Začněme s rohy. Je vhodné upravit množství absorbérů basů podle velikosti a tvaru místnosti. Nejproblematičtější v tomto ohledu jsou menší, čtvercové nebo pravoúhlé místnosti, protože blízkost stěn zesiluje ozvěny. Je dobré vyhledat odbornou radu ohledně toho, kolik panelů pohlcujících zvuk potřebujeme a kde se doporučuje umístit je. Vyhýbáme se nadměrnému útlumu, protože cílem není vytvořit takzvanou „hluchou místnost“. Akustická měření lze přesně určit, kde, co a kolik akustických prvků dát.

Díky široké škále barev a vzorů i velikostí vynikají naše akustické panely pohlcující zvuk také jako dekorativní dekorační prvek.

ML

Podobné příspěvky