Test přijímače domácího kina Denon AVR-X3700H

Již jsme testovali několik přijímačů od společnosti Denon a lze říci, že tyto přijímače domácího kina patří mezi nejlepší díky své vysoké výrobní kvalitě a vyspělé technologii.

Klíčové vlastnosti Denon AVR X3700H:

 Zprava-o-testu-AV-prijimace-Denon-X3700H-1

-3D podpora zvuku

-8K-Ultra vysoké rozlišení

-Kompatibilita s nejmodernějšími zvukovými pomůckami

-Perfektní herní zážitek

-Vynikající věrnost zvuku

-Hladký přenos zvuku Bluetooth

-Jednoduché a snadné nastavení

-Vestavěná kompatibilita s AirPlay 2, Wi-Fi a Bluetooth

-12V spouštěcí výstup

-IP a možnosti externího ovládání pro snadné přizpůsobení

Kvalita / výkon zvuku

Podle společnosti Denon je AVR X3700H přijímačem domácího kina nové generace navrženým tak, aby maximalizoval úroveň domácího kina, hudby a her. Model podporující 9 kanálů má funkci zpracování kanálu 11,2. AVR X3700H má výkon 105 W na kanál. Díky podpoře eARC tento AV přijímač zaručuje ohromující 3D zvukový zážitek. Toto zařízení je také kompatibilní s nejpokročilejšími 3D zvukovými formáty a propracovanými video technologiemi. Denon AVR X3700H má také řadu dalších inovativních a důmyslných funkcí. S tímto AV přijímačem můžete očekávat plnou podporu 3D zvuku.

8K-Ultra vysoké rozlišení

Zadní panel X3700H

Díky nejnovější technologii dokáže AVR-X3700H zpracovávat také 8K / 60Hz a 4K / 120Hz. Má také rychlé přepínání médií a dynamické funkce HDR. Pro vynikající kontrast, čistotu a barvy mají vstupy HDMI také podporu prostupu BT.2020, 3D, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dolby Vision, HDR10 a 4: 4: 4 Pure Color podvzorkování.
Obsah chráněný proti kopírování je naprosto příjemný. Obsahuje také balíček pro plnou kalibraci a denní a noční video režimy ISF.

Kompatibilita s nejmodernějšími zvukovými pomůckami

Přijímač Denon AVR X3700H je kompatibilní se sofistikovanými virtuálními hlasovými asistenty, jako je Google Assistant, APPLE Siri a Amazon Alexa. S těmito virtuálními asistenty můžete zadávat příkazy pomocí telefonu nebo chytrého reproduktoru.

Herní zážitek

Díky nejnovější podpoře HDMI pro váš AV nebo přijímač domácího kina se herní zážitek stane extrémně zábavným. S inovativními funkcemi, jako je automatický režim s nízkým zpožděním, rychlý přenos obrazu, variabilní obnovovací frekvence a propustnost 4K / 120 Hz a upscaling; můžeme očekávat bezproblémový a bezproblémový herní zážitek.

Vynikající věrnost zvuku

Díky soundtrackům s vysokým rozlišením budeme mít neuvěřitelnou věrnost zvuku. Tento AV přijímač je vybaven 32bitovými D / A převodníky AKM a nabízí dekódování zvuku ve vysokém rozlišení. Tato funkce má několik typů bezztrátových souborů, jako je WAV, FLAC a ALAC, s kvalitou přehrávání až 192 kHz / 24 bitů. To funguje perfektně se soubory DSD 2,8 / 5,6 MHz. Aby byl zajištěn příjemný zážitek z poslechu, poskytuje tato jednotka podporu pro typy souborů, jako jsou WMA a MP3.

Plynulý přenos zvuku Bluetooth

Funkce přenosu zvuku Bluetooth vám umožňuje přenášet zvuk z AV přijímače do náhlavní soupravy Bluetooth. Zvuk lze přehrávat na náhlavní soupravě Bluetooth i na připojených reproduktorech současně.

Vyzkoušeli jsme to

Testovali jsme přijímač Denon doma starého zákazníka. Místností bylo kino o rozloze 28 čtverečních stop, kde jsme testovali schopnosti AV přijímače s dvojicí reproduktorů Definitive Technology D15. Akustika místnosti byla na základě našich měření téměř ideální, díky panelům pohlcujícím zvuk na stěnách a basovým pastím v rozích bude k vyváženému zvuku potřeba jen pár difuzorů. Jeden z našich nejoblíbenějších difuzorů, parametrický difuzor, si vybral majitel, jakmile budou hotové a umístěné na stěnách, bude akustika místnosti naprosto dokonalá. Před koupí reproduktorů pečlivě zvažte, jaký typ reproduktorů bychom měli zvolit, kde a za jakým účelem budete reproduktory používat, pokud opravdu chcete dosáhnout dokonalého zvuku.

Nastavení Audyssey

S kalibrační technologií Audyssey MultEQ XT32 můžeme zvuk ještě vylepšit a po malém ručním doladění získáme opravdu optimální zvuky. Programy korekce místnosti mohou být velmi užitečné, ale je důležité zmínit, že i tyto softwary něco stojí za to, pokud také ošetříme stěny a strop, podlahu a skleněné povrchy místnosti akusticky! Pokud je zesilovač používán v místnosti se špatnou akustikou, program korekce místnosti nebude schopen dosáhnout velkého zlepšení. Pokud místnost zní dobře, můžete doladěním kalibračních programů vytvořit skutečně harmonickou akustiku.
Hlubina byla intenzivní, definovaná a vzdušná. Dynamika a detaily byly také adekvátní. Může to znít skvěle i při nízké hlasitosti. Zesilovač jsme používali většinou v režimu Pure Direct, který nám poskytoval nejčistší, nejčistší a nejpřesnější výkon. Dobré zněly i vysoké tóny, na prostorový efekt jsme si také nemohli stěžovat. Kvalitní reproduktory jsou také nezbytné pro čistý a rovnoměrný zvuk.

Výrok

Tento AV přijímač mezi milovníky značky nezklame. Přináší obvyklý styl a kvalitu Denon jak ve vzhledu, tak ve zvuku. Zažili jsme příjemný, čistý zvuk a prostorový efekt byl adekvátní. Pokud jde o detaily, dynamiku a výkon, není to nejlepší přijímač pro domácí kino, který jsme dosud testovali, ale nezjistili jsme žádné zásadní nedostatky. Pokud chcete přijímač používat převážně k poslechu hudby, můžete se poohlédnout po vyhrazeném stereo přijímači, ale jako přijímač domácího kina je X3700H naprosto ideální pro sledování filmů.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky