Recenze aktivního studiového monitoru IK Multimedia iLoud Micro

Italská společnost IK Multimedia v posledních letech rozšířila svůj sortiment o syntezátory, bicí automaty a studiové monitory. Větší IK Multimedia iLoud MTM je z těchto dvou monitorů střední třídy, který se zaměřuje na přesnou reprodukci zvuku a neutrální zvuk. Již dříve jsme testovali studiový monitor iLoud MTM.

Vlastnosti IK Multimedia iLoud Micro

IK-Multimedia-iLoud-Mico-studio-monitor-test

MTM mají také malého bratra; IK Multimedia iLoud Micro Monitor. Tento model obsahuje dva menší aktivní reproduktory, každý s 3” subwooferem a ¾” výškovým reproduktorem, stejně jako port pro subwoofer na předním panelu a kalibrační EQ. Pro připojení je k dispozici jeden stereo RCA a jeden 1/8”TRS stereo vstup. S připojením Bluetooth můžete také streamovat hudbu nebo film.

Monitor Micro iLoud sul retro

Velmi oblíbené jsou monitory MTM iLoud. Menší velikost iLoud Micro se pravděpodobně zaměří na jiný trh kvůli chybějící konektivitě Bluetooth a vstupům XLR nebo ¼ ”TS.
Monitory IK Multimedia iLoud Micro jsou rozměrově opravdu malé. XLR a ¼ ”TS jack výstupy chybí, takže pro některá připojení jsme museli pořídit samostatný kabel. Pro základní přehrávání obsahu, jako je sledování filmu, jsme jednoduše zapojili sluchátkový výstup našeho notebooku do reproduktorů a jste připraveni začít sledovat filmy.

Test

Monitor iLoud Micro Studio se od MTM Speaker liší tím, že pouze jeden napájecí zdroj obsluhuje oba reproduktory. Je pravděpodobné, že díky přenositelnosti přichází výkon i zvuk do jednoho reproduktoru, který pak přenáší zvuk a výkon do druhého reproduktoru.

Bez ohledu na velikost studia můžeme reproduktory umístit oběma směry a jsou také vybaveny výklopnými nožičkami, které umožňují snadné oddělení od stolu nebo police. Na spodní straně obou reproduktorů je konektor pro mikrofonní stojan, takže jej můžete dokonce úplně odložit ze stolu.

Uvedený frekvenční rozsah je také lepší než průměr, směrem k rozsahu 55 Hz. Přepínače na zadní straně reproduktoru umožňují různá nastavení EQ tak, aby vyhovovaly vaší místnosti.

Samotné kalibrační EQ systémy ke zlepšení akustiky místnosti nestačí. Pro správnou akustiku místnosti potřebujeme akustické panely pohlcující zvuk a akustické difuzory. Ve studiích je ještě důležitější, aby nahraná nebo mixovaná hudba byla perfektní. Stěny a strop odrážejí zvuk a k odstranění ozvěny lze použít pouze panely určené pro akustické účely.

Reproduktor IK Multimedia iLoud Micro byl navržen s ohledem na potřeby studiových a hudebních producentů. Od kalibračního programu EQ po patky spojky; pomáhají vám vytvořit vysoce kvalitní studiovou práci s praktickými řešeními. Tento reproduktor doporučujeme především do menších studií.

Díky Bluetooth připojení můžete využívat i streamovací služby. Můžete sledovat Netflix nebo poslouchat seznamy skladeb Spotify. Jsou také vynikající pro vytváření a míchání hudebních mixů.
Bohužel se reproduktory rychle přehřívají. DSP by to měl regulovat.

Design

Mřížky reproduktorů bohužel nelze sundat. Přestože tyto kovové mřížky slouží k ochraně reproduktorů, negativně ovlivňují kvalitu zvuku. Je pravda, že jednou z hlavních výhod studiových monitorů iLoud Micro je přenosnost, přesto by bylo lepší, kdyby bylo možné odstranit mřížky reproduktorů.

Na přední straně výškového reproduktoru je malý vlnovod. Umístění výškového reproduktoru zabraňuje příliš širokému rozptylu v horních pásmech. Úzká ozvučnice eliminuje problémy s difrakcí, což je také nutné, protože výškový reproduktor je dostatečně blízko reproduktorové skříně.

Velikost: 180 mm x 195 mm x 90 mm, hmotnost: 1,7 kg. Frekvenční přenos: 45Hz až 22kHz.

souhrn

Jednou z hlavních výhod tohoto aktivního studiového monitoru je jeho přenosnost, kompaktní velikost a konektivita Bluetooth. Díky DSP korekci jsou jasné i nízké rozsahy. Doporučujeme hlavně pro menší studia.

Je to ideální referenční monitor díky svému přesnému, dynamickému zvuku. Vysílá zvuky čistě a rovnoměrně bez ohledu na vaši poslechovou pozici. Skvělá volba pro hudební mixy.

Mezi negativa patří absence XLR nebo ¼ ”TS vstupů a brzké přehřívání. Nastavení EQ není optimální. Mřížka reproduktoru není příliš estetická a také trochu degraduje kvalitu zvuku.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky