Recenze reproduktorů Apple HomePod

Altavoces Apple HomePod

Atraktivně navržený inteligentní reproduktor Apple HomePod je jednou z největších inovací společnosti Apple za poslední roky. Slouží k poslechu hudby prostřednictvím služby Apple Music nebo k ovládání různých zařízení, která lze ovládat prostřednictvím aplikace Apple Home.

HomePod je určen pro použití s ​​jinými produkty Apple, jako jsou zařízení iPhone a Mac, a pracuje s Apple Music. Reproduktor je k dispozici ve dvou barvách: bílé a šedé.

O reproduktoru HomePod byly docela smíšené recenze. Na jedné straně ocenili jeho design a kvalitu zvuku ve srovnání s jinými reproduktory, ale byli kritizováni za nedostatek podpory třetích stran a vysokou cenu ve srovnání s jinými inteligentními reproduktory. Bylo také zjištěno, že silikonový podstavec na spodní straně zařízení může někdy poškodit dřevěné povrchy.

Hlavní vlastnosti reproduktoru Apple HomePod:

Vynikající kvalitu zvuku zajišťuje vysoce výkonný procesor, pohodlné přehrávání hudby je možné pomocí služby Apple Music, díky inteligentnímu asistentovi Siri můžeme ovládat i další prvky inteligentní domácnosti. K dispozici je podpora WiFi 802.11ac s funkcí MIMO, HomePod je kompatibilní s technologií Apple AirPlay 2.

Kvalita zvuku

Bezdrátový reproduktor Apple HomePod má jednoduchý, ale praktický vzhled. Ale nejdůležitější věcí na reproduktoru je zvuk. Centrální basový měnič je doplněn sedmi výškovými reproduktory, které jsou logicky umístěny na kruhové sekci, aby bylo zajištěno vysoce kvalitní přehrávání. Každá jednotka v Apple HomePod má navíc svůj vlastní zesilovač.

Šest mikrofonů poskytuje čistý zvuk, který měří polohu reproduktoru v místnosti a podle toho upravuje zvuk. To vše díky výkonnému procesoru Apple A8.

Bezdrátový reproduktor Apple HomePod používá pro komunikaci s prostředím chytrého asistenta Siri. Nejen, že je vhodný pro přehrávání hudby, ale také sdílí aktuální zprávy a zprávy o počasí s uživateli, směňuje a vypočítává směnné kurzy. Díky integraci HomeKit lze ovládat také inteligentní domácí spotřebiče.

Další funkce HomePod

domácí reproduktory

HomePod o výšce 172 milimetrů a průměru 142 milimetrů má jediný kabel, žádný optický vstup a konektor, který lze najít například u soupeřů. Nemá ani připojení Bluetooth, ale má Bluetooth 5.0, takže hudbu do reproduktoru můžete posílat pouze ze zařízení Apple. Jeho válcový kryt je potažen látkou. V horní části je dotykový panel, kde můžete upravit hlasitost, vypnout nebo vybrat hudbu a aktivovat Siri.

Nahoře je procesor A8, na kterém běží „Hey Siri“. Pod ním byl hluboko umístěný radiátor. Ve spodní polovině zařízení je 6 mikrofonů a poté 7 vysokých středních reproduktorů. Díky moderní technologii detekuje své okolí a určuje jeho prostorové umístění, čip A8 řídí software odpovědný za zvukové záření a potlačení ozvěny.

Čip A8 je schopen detekovat změny během několika sekund na základě emitovaných a odražených zvukových vln a zařízení reaguje téměř okamžitě generováním vln různé intenzity a poskytuje vynikající kvalitu zvuku kdekoli v místnosti.

HomePod lze umístit kamkoli, automaticky měří místnost a provádí nastavení, aby získal nejlepší možný zvuk. Neočekávejte od tohoto reproduktoru široký scénický obraz, ale je schopen živých a jasných zvuků. Hudba vyplňuje prostor všude rovnoměrně, takže hudbu slyšíme stejným způsobem i v nejvzdálenějších bodech. Siri nás slyší, i když jsme daleko nebo jen posloucháme hudbu nahlas.

Nastavení HomePod

HomePod nelze nainstalovat nebo nakonfigurovat bez zařízení iOS. To znamená, že k připojení k místní síti Wi-Fi potřebujete iPhone nebo iPad se systémem iOS 11.2.5 nebo novějším.

Siri

Aplikace Siri

O asistentovi Siri nelze říci, že je příliš chytrý, dokonce hloupější ve srovnání s iPhone. Dokud chceme pouze ovládat naši hudbu nebo naše zařízení HomeKit, není problém

HomeKit

HomePod můžete použít k ovládání zařízení HomeKit, ale tato funkce má také svá omezení. Například neexistují žádné konfigurovatelné rutinní akce jako na Amazonu.

Zvuk

Aby reproduktory dobře zněly, je nezbytné zlepšit akustiku místností. HomePod byl testován v menší místnosti, kde zvuk ještě není skutečný. Na stěnách byly umístěny některé panely tlumící basy s dřevěnými membránami, ale pro dokonalou akustiku bude zapotřebí ještě několik difuzorů. Difuzory by měly být umístěny v primárních odrazových bodech, aby se zvuky rozptýlily rovnoměrně ve všech směrech v prostoru. Zaměřením pouze na absorpci zvuku můžeme místnost příliš utlumit, což povede k nepříjemnému zvuku.

Ve srovnání s jinými reproduktory podobné ceny a kategorie, zvuk HomePodu výrazně předčí své konkurenty. Rovněž překonává podobné typy produktů od jiných značek, pokud jde o zvukový obraz, který vyplňuje místnost. Vysoké rozsahy byly skvělé, hluboké tóny byly intenzivní a hlasité, dostatečně silné. Poskytoval realistický a čistý produkt. Zvuk byl překvapivě bohatý na detaily, přičemž každý nástroj byl dobře oddělen.

Bohužel však HomePod má také své nevýhody. Jedním z nich je jeho poměrně malá velikost, což je docela velká nevýhoda, pokud jde o zvuk. Konektor, optický vstup a připojení Bluetooth velmi chybí, protože jej nelze připojit k televizi nebo gramofonu. To je vážný nedostatek.

Vypadá to, že je mnohem těžší, než vypadá, a to proto, že má spoustu reproduktorů. Dodává se s 1 subwooferem a 7 výškovými reproduktory, každý s vlastním zesilovačem, a zařízení je také vybaveno šesti mikrofony.

Jak již bylo zmíněno dříve, Apple HomePod může po umístění na dražší dřevěné povrchy zanechat bílou stopu. Nezáleží na tom, kam reproduktor umístíte, protože vibrace při hlubších basech mohou být problémem mezi silikonovou základnou a dřevem. Možná je nejlepší umístit jej ke zdi, abyste si mohli užít široký zvukový prostor. Zvuk občas vypadal trochu hlučně, ale ve srovnání s podobnými reproduktory poskytuje nejlepší zvuk. Amazon Echo nebo Sonos One je mnohem snazší integrovat a nastavit, ale jejich zvuk zaostává za Apple HomePod.

Amazon Echo je zjevně nejslabší ze tří, pokud jde o kvalitu zvuku, ale není to neslýchané. Sonos One je nyní schopen dosáhnout lepší kvality zvuku, ale zvukové pole je méně rozsáhlé.

Díky AirPlay 2 můžete připojit dva HomePody, abyste získali stereofonní zvuk, nebo přidat reproduktory jiných značek. Mezi příklady reproduktorů kompatibilních s AirPlay 2 patří Sonos Playbase, Sonos Beam, Sonos One (tyto reproduktory jsme testovali dříve) a Sonos Play: 5, stejně jako reproduktory Bang & Olufsen, Libratone a Naim.

Závěr

Mezi inteligentními reproduktory vyniká tento reproduktor kvalitou zvuku. Měli jsme překvapivé detaily, silné basy a jasné, živé výšky. Pěkně to vyplní místnost. Apple bohužel omezil jeho použití a funguje pouze s operačními systémy. Nelze jej připojit k televizi nebo hudebnímu přehrávači. Ani stereofonní zvuk nebyl dobrý a HomePod byl v této oblasti zklamáním. Zaznamenali jsme zpoždění mezi zvuky 2 reproduktorů, takže zařízení muselo být znovu zastaveno a několikrát restartováno.

Napsal Róbert Polgár

Podobné příspěvky