flag flag flag flag flag flag flag flag flag flag flag

Sport a hudba

poslouchejte hudbu při cvičení

Pravidelné cvičení je důležité pro naše zdraví. V závislosti na vašich individuálních schopnostech a zálibách si můžete vybrat z mnoha různých sportů. Existují týmové sporty, ale můžete si vybrat i individuální sporty.

Tanec, aerobik, trénink v posilovně, běh nebo kardio trénink lze zefektivnit poslechem hudby při pohybu. Bylo prokázáno, že fyzické cvičení při hudbě je účinnější než cvičení bez hudby.

V závislosti na typu cvičení jsou k dispozici různé žánry a dynamika hudby. Je rozdíl, jakou hudbu si vyberete pro který sport.!

Rytmus hudby

Při intenzivnějších a rychlejších pohybech je vhodné poslouchat dynamičtější, optimistickou hudbu nebo písně. Rytmus cvičení může udávat i rychlejší hudba. Se správnou hudbou se můžete hýbat s větší energií a lepší náladou. Později se unavíme a můžeme déle provádět intenzivnější cvičení. Pro běh, aerobik nebo kardio trénink je vhodná hudba s rytmem.

Pro pomalejší a klidnější sporty jsou nejlepší méně dynamické melodie. Například jóga, která nejen cvičí tělo, ale také udržuje mysl. Proto je důležité mít harmonický, uvolněný rytmus, který může být dokonce příznivý pro meditaci.

Při sportu je důležitá i akustika!

Pokud sportujete v interiéru při hudbě, měli byste také zvážit akustiku místnosti. Pokud zanedbáme akustickou správu, bude hudba znít jako ozvěna a hluk, což nás může znervózňovat, napínat nebo dokonce vést k dlouhodobým bolestem hlavy.

akustika v tělocvičně

Tělocvičny, taneční a tréninkové sály mají obvykle velké rovné plochy. Tvrdé stěny, stropy, sklo a podlaha odrážejí zvuk a vytvářejí ozvěnu, která výrazně zkresluje zvuk hudby. Abyste tomu zabránili, je nutné instalovat na stěny a stropy akustické panely, které eliminují ozvěnu a zajistí čistý zvuk bez zkreslení. Pokud je v místnosti hodně skla, lze použít speciální akustické závěsy, které eliminují akustické problémy.

Cvičit uvnitř nebo venku?

Některé sporty je lepší provozovat venku, ale kvůli počasí je stále oblíbenější trénink v hale. Cvičit můžeme nejen v tělocvičnách, ale i doma, pokud nemáme jinou možnost.

Cvičení venku je nejzdravější na čerstvém a čistém vzduchu. Bohužel ve městech se smogem a znečištěným ovzduším můžeme někdy svému zdraví více uškodit například běháním nebo jízdou na kole..

Prospěšné účinky hudby

efekty-hudby-ve-sportu

Hudba má jednoznačně pozitivní vliv na efektivitu cvičení a také zvyšuje naši chuť sportovat. Hudba nás také rozptyluje od špatných myšlenek a únavy. Pokud budeme cvičit s větším nadšením a zápalem, dosáhneme požadovaných výsledků rychleji. Použijte akustické panely a difuzory k eliminaci zkresleného a ozvěnového zvuku pro dokonalý zážitek a výsledek.

Kategorie: Blog