Testovali jsme aktivní studiový monitor Yamaha HS8!

Navštívili jsme město Piliscsaba, domácí studio pro nahrávání a mixování zvuku. Garáž 18 metrů čtverečních rodinného domu byla přeměněna na studio a byl zde také umístěn systém domácího kina. Místnost je akusticky téměř dokonalá, ale stropy dosud nebyly ošetřeny, což způsobilo, že se podél stropu tvoří odrazy. Umístěním některých akustických panelů však lze tento problém vyřešit velmi rychle a snadno. Majitel pozval naši společnost k testování reproduktorů Yamaha HS8.

Výsledek japonské preciznosti – bezchybný zvuk!

Obvykle Yamaha-HS8-S

Obyvatelé země vycházejícího slunce se vyznačují přesností, precizní prací a snahou o dokonalost. Chtějí také být v čele svých zvukových a hi-fi produktů, aby se snažili, aby produkty Yamaha fungovaly skvěle. Společnost byla založena v 19. století, která byla zpočátku omezena na výrobu hudebních nástrojů. Od roku 1978 dominují na trhu reproduktorů také reproduktory Yamaha. Dnes má tato značka mnoho audio a hi-fi zařízení.

Reproduktor střední třídy – s prvotřídní kvalitou

Dá se říci, že Yamaha HS8 je jedním z nejpopulárnějších mezi studiovými monitory. Díky tomu všemu na jedné straně jeho extrémně přijatelná cena (dostupná kolem 300 EUR), stejně jako jeho opravdu vysoká kvalita, minimalistický design a fantastický zvuk. Elegantní a jednoduchý vzhled přibližně 10 kg reproduktoru, který je k dispozici v černé a bílé barvě, se nejprve líbí. Reprosoustava je vyrobena z MDF panelů, což výrazně minimalizuje rezonance.

Klasifikace Yamaha HS8

Na zadní straně krabice jsou různé možnosti nastavení, například „Room Control“, abyste se vyhnuli problémům, které mohou nastat, pokud umístíte reproduktor příliš blízko ke zdi. (Jinak je reproduktor navržen tak, aby byl vzdálen minimálně jeden a půl metru od zdi.) U tohoto modelu bylo také umožněno High Trim EQ. Dva zvukové konektory, XLR a TRS, jsou také umístěny na zadní straně krabice, stejně jako ovládání úrovně hesla. Je také možná symetrická a asymetrická kabeláž.

Yamaha – nejlepší zvuk!

Obousměrný 8palcový subwoofer je napájen zabudovaným zesilovačem s výkonem 75 W. celkem 120 wattů. Riskujeme, že řekneme, že výkon reproduktoru je působivý i bez samostatného subwooferu!

Dodatečné informace

-Magnetické stínění

– Křížová spínací frekvence: 2000 Hz

-Frekvenční odezva: (-10 dB) 38 Hz až 30 kHz

Test Yamaha-HS8

Ponořili jsme se do hlubokých hlubin – Yamaha Test Listening

Reproduktory Yamaha HS8

Nejprve byl proveden Brahmsův Maďarský tanec. Všechny struny strunných nástrojů se houpaly čistě a přesně. V důsledku realistického zvuku jsme také viděli kapelu a dirigenta před námi. Mohli jsme si užít harmonii krásných, rovnoměrných zvuků.

V testu jsme pokračovali elektronickou hudbou. Aviciiho oblíbená skladba Levels zněla vyváženě, detailně a ostře. S hlasitostí jsme byli opatrní, protože možnosti ne příliš velkého studia nastavovaly limity. Ve vysokých rozsazích jsme zaznamenali mírné pískání, ale pomocí vysokého zvukového filtru jsme mohli tuto malou chybu snadno opravit.

Zvířecí fotka od Martina Garrixe

K otestování basových zvuků jsme použili rytmy Martina Garrixe: Zvířata. Silné, pevné a čisté basy nás přesvědčily o dokonalosti Yamahy HS8. V nejnižších rozsazích zní basy trochu „houbovitě“, dusivě, proto se doporučuje použít basový filtr. Kromě ostrých výšek byl středový rozsah koncentrovaný, vůbec nebyl tlačen do pozadí.

Protože studio funguje také jako kinosála, testovali jsme v této oblasti také reproduktory. Film „Call of the Wild“ byl uveden do kin v hlavní roli s Harrisonem Fordem ve vzrušujícím dobrodružném filmu, který byl naším dalším testovacím subjektem. Pokud jde o kino, můžeme jít do vytržení kvůli znalostem Yamahy HS8. Zvuky vyzařované monitorem charakterizovaly jasné a realistické zvukové efekty, dunění hluboké a srozumitelné řeči.

celkem

Aktivní studiový monitor Yamaha HS8 je ve své cenové kategorii bezkonkurenční. Zvládlo by to také mnohem dražší reproduktory. Může to být vynikající volba i pro profesionální zvuková studia, zejména pro mixování zvuku, ale také pro nahrávky.

U serióznějších prací však není na škodu pořídit si subwoofer, abyste získali opravdu perkusní hloubky. Výšky jsou ostré, pěkně rezonují, střední rozsah není potlačen jinými frekvencemi, basy jsou jednoznačné a silné. Pískání během výšek lze ovládat pomocí výškového filtru. Doporučujeme větší pokoje s minimem 25-30 metrů čtverečních. Dobrá cena, čisté a vkusné pouzdro reproduktoru, zesilovací systém 120 W, vysoký zvukový filtr jasně řadí monitor japonského výrobce mezi vítěze!

Podobné příspěvky